ایام محرم 1398
1390/04/12 10:33:41
سرویس اقتصادی
خیری با اعلام اجرای احتمالی مرحله دوم طرح تحول اقتصادی در سال‌جاری:

دولت در اجرای موفق تحول اقتصادی به حضور فعال مجلس نیاز دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام خبر اجرای احتمالی مرحله دوم طرح تحول اقتصادی از نیمه دوم امسال و بیان این که در اجرای طرح‌های مربوط به تحول اقتصادی در کشور باید در آغاز زمینه‌ها و بسترهای لازم آن را محقق کرد، گفت: دولت برای اجرای صحیح و موفق مراحل دیگر طرح تحول اقتصادی، ‌نیازمند تعامل با مجلس و حضور فعال این نهاد قانون‌گذار است.
دولت در اجرای موفق تحول اقتصادی به حضور فعال مجلس نیاز دارد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام خبر اجرای احتمالی مرحله دوم طرح تحول اقتصادی از نیمه دوم امسال و بیان این که در اجرای طرح‌های مربوط به تحول اقتصادی در کشور باید در آغاز زمینه‌ها و بسترهای لازم آن را محقق کرد، گفت: دولت برای اجرای صحیح و موفق مراحل دیگر طرح تحول اقتصادی، ‌نیازمند تعامل با مجلس و حضور فعال این نهاد قانون‌گذار است. https://cdn.icana.ir/d/019/2505.jpg دولت,در,اجرای,موفق,تحول,اقتصادی,به,حضور,فعال,مجلس,نیاز,دارد Icana

"احد خیری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)‌ افزود: در  اجرای مراحل دوم و سوم قانون هدفمندی یارانه‌ها فاز آزمایشی اصلاح نظام مالیاتی و طرح جامع آن، ‌امسال در سه استان عملیاتی می‌شود؛ افزون بر این اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم نیز در اولویت کارگروه ویِژه طرح تحول اقتصادی دولت است.

نماینده مردم بستان‌آباد در مجلس شورای اسلامی، درباره زمان و نحوه اجرای طرح تحول بانکی تصریح کرد: کارگروه ویژه طرح تحول اعلام کرده است که امور کارشناسی این طرح در حال برنامه‌ریزی و تدوین نهایی است،‌ بر همین اساس و به احتمال بسیار در آینده نزدیک باید شاهد اجرای این طرح نیز باشیم.

 

اجرای ناقص طرح‌های اقتصادی جامعه را ملتهب می‌کند

وی با بیان این که‌ اجرای طرح تحول مالیاتی نیز تحول بزرگی در نظام اقتصادی کشور ایجاد می‌کند، تأکید کرد: نباید اجرای ناقص این طرح همچون اجرای هدفمندی یارانه‌ها در فضای جامعه تنش و التهاب ایجاد کند.
خیری ادامه داد:‌ مهم‌ترین بخش فرایند اجرای یک قانون توجه به امنیت و آسایش مردم است و در جریان هر تحولی به ویژه تحول‌های اقتصادی باید در آغاز زمینه‌ها و بسترهای ضروری و لازم آن را به طور کامل پیش‌بینی و محقق کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس،‌یادآور شد: در واقع مردم تجربه امیدوار کننده‌ای از اجرای طرح تحول اقتصادی ندارند،‌ اما امیدواریم که تعامل مجلس و دولت به اجرای صحیح و دقیق این طرح کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet