خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/12 10:06:18
سرویس سیاسی
کواکبیان:

تحقق سیاست اخلاقی بدون رعایت ضوابط دینی غیرممکن است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: رعایت اخلاق دینی در عرصه سیاست برای اداره کشور لازم و ضروری است.
تحقق سیاست اخلاقی بدون رعایت ضوابط دینی غیرممکن است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: رعایت اخلاق دینی در عرصه سیاست برای اداره کشور لازم و ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/1847.jpg تحقق,سیاست,اخلاقی,بدون,رعایت,ضوابط,دینی,غیرممکن,است Icana

"مصطفی کواکبیان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: اصولاً خیلی‌ها هدف از سیاست ورزی را رسیدن به قله کمال انسانی بیان می‌کنند و این‌‌ همان مطلبی است که امام خمینی (ره) بار‌ها مطرح کردند.

نماینده سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی سیاست را تنها برای اداره امور دولت یا ارکان حاکمیت نمی‌دانستند بلکه آن را ابزاری برای دستیابی به کمال انسانی و فضائل اخلاقی بر می‌شمردند؛ به همین خاطر می‌فرمودند؛ "سیاست شغل انبیاست و تفکیکی بین دین و سیاست وجود ندارد".

وی افزود: کسی که در نظام جمهوری اسلامی ایران وارد عرصه سیاست می‌شود در واقع می‌خواهد یک نوع کار عبادی انجام دهد، حال آنکه این عمل فقط با رعایت موازین دینی و اخلاقی به منصه ظهور می‌رسد.

عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس با بیان اینکه اخلاق سیاسی در همه جای جهان وجود دارد، اظهار کرد: پیام اساسی و مهم انقلاب اسلامی به دنیا آن بود که ملت ایران می‌خواهد با نظام جمهوری اسلامی به سیاست اخلاقی برسند و این کار ساده‌ای نیست.

وی تحقق سیاست اخلاقی بدون مبنا و معیار قرار دادن رعایت ضوابط دینی و اخلاقی را غیرممکن خواند و ادامه داد: سیاست یک نوع بازی اجتماعی است و وقتی در مسابقات ورزشی در کنار کاپ قهرمانی، کاپ اخلاق و بازی جوانمردانه را نیز در نظر می‌گیرند به آن معناست که پایبندی به اخلاق دینی در عرصه سیاست برای اداره امور مملکت کاری لازم و ضروری است، چون کسی که با فریب و نیرنگ پیروز میدان انتخابات می‌شود نمی‌تواند خدمت گذار مردم باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet