ایام محرم 1398
1390/04/12 10:40:15
سرویس فرهنگی
آرین‌منش بر توان بالای دستگاه‌های امنیتی در مقابله با جنگ سایبری آمریکا تاکید کرد

ضرورت آگاه‌سازی مردم از شیوه‌های جدید جنگ نرم در فضای سایبر

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر بالا بودن توانایی تخصصی دانشمندان ایرانی، از ضرورت تجهیز دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی با فناوری‌های روز گفت و خاطر نشان ساخت: به موازات استفاده از فناوری و تکنولوژی روز، باید مردم را از شیوه‌های جدید جنگ نرم آگاه کرد.
ضرورت آگاه‌سازی مردم از شیوه‌های جدید جنگ نرم در فضای سایبر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر بالا بودن توانایی تخصصی دانشمندان ایرانی، از ضرورت تجهیز دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی با فناوری‌های روز گفت و خاطر نشان ساخت: به موازات استفاده از فناوری و تکنولوژی روز، باید مردم را از شیوه‌های جدید جنگ نرم آگاه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3832.jpg ضرورت,آگاه‌سازی,مردم,از,شیوه‌های,جدید,جنگ,نرم,در,فضای,سایبر Icana

"جواد آرین‌منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به پروژه جدید جنگ سایبری آمریکا علیه کشورمان با نام "اینترنت چمدانی"، درباره توان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی برای مقابله با آن گفت: تجربیات سال‌های اخیر نشان داد که دستگاه‌های امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی ایران در برابر جنگ سایبری دست و پا بسته نیست و دستگاه امنیتی کشور در سال‌های گذشته با موارد متعددی برخورد و مقابله کرد که نشان از توانمندی‌های بالای سایبری جمهوری اسلامی ایران دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس با بیان اینکه این‌گونه فناوری‌ها در هر روز و بلکه در هر ساعت از پیشرفت سریع و فزاینده‌ای برخوردار است، افزود: دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی ما باید خودشان را با این قبیل فناوری‌های روز هماهنگ کنند؛ حتی در این زمینه یک گام هم جلوتر باشند تا دچار مشکلات امنیتی در این زمینه نشویم.

وی همچنین اشاره کرد: به موازات تجهیز دستگاه‌های مربوطه به فناوری و تکنولوژی روز، لازم است که مردم و جامعه از شیوه‌های جدید جنگ نرم که با استفاده از فضای سایبر صورت می‌گیرد، آگاه شوند تا آمادگی‌های لازم فکری و ذهنی نیز در جامعه به وجود بیاید.

آرین‌منش درباره میزان موفقیت طرح‌هایی مانند اینترنت پاک و اینترنت ملی به عنوان راهکار مقابله با این قبیل فعالیت‌ها توضیح داد: اگر ما بتوانیم یک اینترنت ملی ایجاد کنیم که ضمن آنکه نیاز مردم، محققان، اندیشمندان و پژوهشگران را پاسخ می‌دهد، از سلامت لازم برخوردار باشد، ایده‌آل است؛ اما با حجم گسترده و انبوه اطلاعات در شبکه‌های جهانی کار بسیار سختی است و قاعدتا این کار، بزرگ، پرهزینه و زمان‌بر خواهد بود.

وی تاکید کرد: دشمنان انقلاب اسلامی ضربه زدن به انقلاب اسلامی و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی را در پیش گرفتند، که با توجه به این شرایط ما باید گام‌های بلندی در این حوزه در جهت ایجاد امنیت برداریم.

عضو کمیسیون فرهنگی در خصوص بودجه اختصاص‌یافته به این بخش گفت: ما اکنون و در کوتاه مدت با مشکل کمبود اعتبارات در این زمینه مواجه نیستیم؛ زیرا این امر در برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده و در بودجه‌های سالانه نیز اعتبارات مشخص در نظر گرفته شده است و من گمان می‌کنم این کار بیش از بودجه به وقت و تخصص نیاز دارد و ما مشکلی در زمینه بودجه نداریم.

وی همچنین به دانش متخصصان و کارشناسان داخلی در این حوزه اشاره و اظهار کرد: توانایی ما در این زمینه بالاست؛ همچنان‌که در یکی دو سال اخیر توانستیم چند شبکه بزرگ را کشف کنیم و ویروس‌هایی که در جهت ضربه زدن به سیستم‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی انتشار داده شده بود، کشف شد که اینها نشان از بالا بودن توانایی تخصصی اندیشمندان جمهوری اسلامی دارد و ما در این زمینه با مشکل کمبود نیروی انسانی متخصص مواجه نیستیم.

دولت آمریکا اخیرا از آغاز جنگ نرم در فضای سایبر با فناوری جدیدی تحت عنوان "اینترنت چمدانی" خبر داده که قرار است به صورت پنهان از مرزهای کشورها عبور داده شود. براساس اخبار منتشر شده دولت اوباما برای ایجاد اغتشاشات و براندازی حکومت‌های مخالف خود از جمله ایران و به بهانه ایجاد آزادی بیان برای مردم، در نظردارد با بکارگیری فناوری‌های جدید اینترنتی امکان انجام عملیات‌های روانی را به وجود آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet