ایام محرم 1398
1390/04/12 10:24:00
سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس ضمن تاکید بر تعامل دولت و مجلس:

اگر قانون تضعیف شود، هیچ چیز باقی نمی‌ماند

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارزیابی مثبت از تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه‌ها، قانون اساسی و رهبری را محور وحدت میان قوا دانست.
اگر قانون تضعیف شود، هیچ چیز باقی نمی‌ماند رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارزیابی مثبت از تعامل مجلس و دولت در رابطه با ادغام وزارتخانه‌ها، قانون اساسی و رهبری را محور وحدت میان قوا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/4445.jpg اگر,قانون,تضعیف,شود،,هیچ,چیز,باقی,نمی‌ماند Icana

"محمدتقی‏ رهبر" درگفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره بر لزوم تفاهم و تعامل مناسب میان قوا، گفت: نظر رهبری برای ما ملاک سنجش صحت عمل مجلس و دولت است، خوشبختانه مجلس و دولت در یک خط قرار دارند، اما گاهی پیش می‎آید که نماینده یک سئوال و دولت هم یکسری ایده‏های خاص خود را دارد که موجب بروز دیدگاه‏های متفاوت می‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس، با تأکید بر این موضوع که مجلس و دولت باید با تکیه بر تفاهم، دیدگاه‏های مختلف را به نقطه نظر مشترک برسانند، افزود: ما پیش از این هم، پیشنهاد داده بودیم تا هیئتی متشکل از مجلس و دولت برای حل  موضوع‏های اختلافی تشکیل شود، اما هنوز این خواسته محقق نشده و با این وجود ما شاهد هستیم که گفت‏وگوها میان مجلس و دولت تا حدودی در جریان است.

 

تعامل با دولت، به معنای صرف نظر کردن از تذکر و سئوال نیست

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس، اظهار کرد: به هر حال در کارها فراز و نشیب بسیاری وجود دارد، باید تعامل داشته باشیم، البته تعامل به این معنا نیست که نماینده از حق قانونی خود که تذکر و سئوال است، صرف‌نظر کند، نکته‏ای که از سوی مقام معظم رهبری نیز مورد توجه قرار گرفته  و ایشان تأکید کردند که هر کس می‏تواند براساس حق قانونی خود عمل کند، اما باید مراقب بود که شیوه عمل افراد، به اهانت منتهی نشود.

 

بی توجهی به قانون، موجب اختلاف است

عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به لزوم تشکیل کمیته‏ای به منظور رفع و رجوع اختلاف‎های میان دولت و مجلس، گفت: ایجاد تفاهم یک اصل عقلایی است، قانون اساسی و نظرات رهبری محور فعالیت مسئولان قرار دارد، یعنی زمانی که موضوعی با قانون در تضاد است، موجب اختلاف می‎شود؛ در واقع اگر قانون تضعیف شود،هیچ چیز باقی نمی ماند، در این میان نظرات و رهنمودهای رهبری نیز عامل اصلی تعامل و تفاهم میان قوا محسوب می‏شوند.

حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet