خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 10:24:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شهریاری تشریح کرد:‏

اقدامات دولت و مجلس برای مقابله با ریزگردها

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان از اقدامات دو جانبه دولت و مجلس برای مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها مخصوصا موج جدید ‏این آلودگی خبر داد و گفت: ‌تدوین برنامه ۵ ساله معضل آلودگی هوا، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و موتور سیکلت ، تشدید ‏طرح زوج یا فرد و همچنین آموزش مردم از اقدامات انجام شده برای مقابله با آلودگی هواست که به صورت جدی پیگیری خواهد ‏شد. ‏
اقدامات دولت و مجلس برای مقابله با ریزگردها رئیس کمیسیون بهداشت و درمان از اقدامات دو جانبه دولت و مجلس برای مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها مخصوصا موج جدید ‏این آلودگی خبر داد و گفت: ‌تدوین برنامه 5 ساله معضل آلودگی هوا، از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و موتور سیکلت ، تشدید ‏طرح زوج یا فرد و همچنین آموزش مردم از اقدامات انجام شده برای مقابله با آلودگی هواست که به صورت جدی پیگیری خواهد ‏شد. ‏ https://cdn.icana.ir/d/019/1057.jpg اقدامات,دولت,و,مجلس,برای,مقابله,با,ریزگردها Icana

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان از اقدامات دولت و مجلس برای مقابله با ورود جدید ریزگردها و ماورابنفش خبر داد و گفت: هر چند بحث مقابله با آلودگی هوا و ریزگردها مستلزم صرف زمان و هزینه هنگفت بوده ولی با همت دولت و مجلس برنامه ای 5 ساله مختص این معضل تدوین شده و در حال اجرا است.

وی افزود: تشدید طرح زوج یا فرد خودروها از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و حتی موتور سیکلت ها از دیگر طرح ها می باشد که به صورت جدی مورد پیگیری قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به برنامه های وزارت بهداشت و درمان اشاره کرد و گفت: پس از بررسی های لازم برنامه ای برای مبارزه با آلودگی هوا در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تدوین شده و به کمیسیون بهداشت و درمان نیز ارائه شده است.

وی تصریح کرد:‌ طبق این برنامه آموزش های لازم مقابله با اشعهUV و اشعه ماورا بنفش و ریزگردها با همکاری وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کمیسیون بهداشت و درمان و رسانه های جمعی به مردم ارائه خواهد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه میزان اشعه های مضر موجود در کشور پایین تر از استاندارد جهانی است اظهار داشت: استفاده از عینک هایUV برای مقابله با اشعه ماورا بنفش ،عدم استفاده از لباس های آستین کوتاه و استفاده از کلاه از جمله آموزش های ارائه شده به مردم است تا با استفاده از این برنامه مراقبت های لازم را انجام دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet