حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 11:58:09
سرویس اقتصادی
مقیمی با انتقاد از ضعف دولت در کنترل نرخ اجاره‌بهای مسکن:

تب اجاره بهای مسکن با نسخه‌های دولت پایین نمی‌آید

رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از ضعف عملکردی دولت در کنترل نرخ اجاره‌بهای مسکن، گفت: آنچه در بازار مسکن بر قیمت‌ها و اجاره‌ها می‌گذرد،‌ کم‌ترین ارتباط و هم‌سویی را هم با مصوبه‌های دولت ندارد؛ هر چه مصوبه‌ها اجاره را کم می‌کنند، مالکان رقم را بالاتر می‌برند.
تب اجاره بهای مسکن با نسخه‌های دولت پایین نمی‌آید رئیس فراکسیون مدیریت شهری مجلس با انتقاد از ضعف عملکردی دولت در کنترل نرخ اجاره‌بهای مسکن، گفت: آنچه در بازار مسکن بر قیمت‌ها و اجاره‌ها می‌گذرد،‌ کم‌ترین ارتباط و هم‌سویی را هم با مصوبه‌های دولت ندارد؛ هر چه مصوبه‌ها اجاره را کم می‌کنند، مالکان رقم را بالاتر می‌برند. https://cdn.icana.ir/d/019/6667.jpg تب,اجاره,بهای,مسکن,با,نسخه‌های,دولت,پایین,نمی‌آید Icana

 "محمدحسین مقیمی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: مهمترین ابزار کنترل اجاره‌ها، توسعه ساخت و ساز است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم باید به عنوان فعالان بخش خصوصی با استفاده از تسهیلات دولتی به طرح توسعه ساخت و ساز ورود پیدا کنند و این بخش عمرانی کشور را به صورت متوالی گسترش بدهند.

وی ادامه داد: حضور دولت به عنوان مجری طرح توسعه ساخت مسکن، دشواری‌ها و مشکل‌هایی را به وجود آورده است که باید با واگذاری آن به بخش خصوصی فعال، این مشکل‌ها را کم کرد.

  

شیب صعودی اجاره‌ها ملایم می‌شود؟

مقیمی توضیح داد: کاهش نرخ سود بانکی موجب می‌شود صاحب‌خانه‌ها تمایل چندانی به دریافت رهن از مستأجر و کاهش نرخ اجاره نشان ندهند.

این نماینده مردم در مجلس افزود: با توجه به تصمیم بانک مرکزی به افزایش سود سپرده بانکی و تثبیت نرخ ارز،‌ گمان می‌رود که نمودار افزایش اجاره‌ها نیز با شیب ملایم‌تری صعود کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، یادآور شد: افزایش هم‌زمان قیمت‌ها و نرخ اجاره‌بها، زندگی خانواده‌های بسیاری را با دشواری روبه‌رو کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet