حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 12:38:43
سرویس اجتماعی
رضایی‌کوچی:

دولت هر چه سریع‌تر قانون استخدام 23 هزار پرستار را اجرایی کند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه برخلاف تلاش‌های وزارت بهداشت هنوز استخدام ۲۳ هزار پرستار اجرایی نشده است؛ استخدام هر چه سریعتر این نیروها را از دولت خواستار شد.
دولت هر چه سریع‌تر قانون استخدام 23 هزار پرستار را اجرایی کند نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه برخلاف تلاش‌های وزارت بهداشت هنوز استخدام 23 هزار پرستار اجرایی نشده است؛ استخدام هر چه سریعتر این نیروها را از دولت خواستار شد. https://cdn.icana.ir/d/019/2537.jpg دولت,هر,چه,سریع‌تر,قانون,استخدام,23,هزار,پرستار,را,اجرایی,کند Icana

"محمدرضا رضایی‌کوچی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با تاکید بر اینکه مجلس کاهش ساعت کار پرستاران را برای ارتقای کیفیت کارشان تصویب کرد، افزود: برای اجرای این قانون که به کاهش ساعت کاری کادر پرستاران تاکید دارد، به نیروهای جدید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیاز است.

نماینده مردم جهرم در مجلس، تصریح کرد: طبق این قانون که بر اساس پیشنهاد دولت در مجلس تصویب شد باید 23 هزار پرستار در سیستم درمانی و بهداشتی کشور استخدام شوند؛ اما بر خلاف پیگیری‌ها و تلاش‌های شخص وزیر بهداشت برای اجرای این قانون، هنوز این استخدام‌ها صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه وزیر بهداشت به مجلس قول داده است که در اسرع وقت این موضوع را پیگیری کند، گفت: متاسفانه ساعت کاری زیاد، مشکلات و نگرانی‌هایی زیادی را در قشر پرستاران ایجاد کرده است؛ به طوری که آنها در هر دیداری که با مسئولان و نمایندگان دارند این موضوع را به عنوان مطالبه اصلی خود مطرح می‌کنند.

رضایی‌کوچی افزود: برای ارائه بهتر و با کیفیت‌تر خدمات از سوی پرستاران به بیماران این قانون باید اجرا شود و دولت نیز در اسرع وقت باید به آن عمل کند، چرا که استخدام 23 هزار پرستار نه تنها به سود پرستاران بلکه به نفع مردم و بیماران نیز است.

بیش از یکسال از است که وعده رئیس جمهوری مبنی بر استخدام 23 هزارپرستار می‌گذرد؛ اما با گذشت این زمان و موافقت مجلس با این طرح هنوز اجرایی نشده است.

"محمد شریفی مقدم" دبیرکل خانه پرستار نیز در این رابطه ابزار نگرانی کرده و گفته است: لازم است تعداد پرستاران متناسب با تعداد پزشکان افزایش پیدا کند تا بیماران در بیمارستان‌ها فوت نکنند. برای تحقق این امر وزارت بهداشت باید زنگ خطر کمبود نیروی پرستار را در مجلس به صدا درآورد. در این شرایط نمایندگان مجلس نیز از استخدام پرستاران استقبال می‌کنند، در واقع استخدام 23هزار پرستار ارتباطی به جبران کمبود نیروی پرستار ندارد بلکه آنان برای کاهش ساعت کاری پرستاران استخدام می‌شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet