خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 11:51:39
سرویس فرهنگی
ملک محمدی در ارزیابی طرح اذان تا اذان اکران فیلم‌ها در ماه رمضان:

باید از همه امکانات برای مقابله با سونامی فرهنگی غرب استفاده کرد

عضو کمیسیون فرهنگی با مثبت ارزیابی کردن هرگونه برنامه‌ریزی مسوولان فرهنگ کشور در جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها، خواستار اقدام وزارت ارشاد جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان با نمایش فیلم‌های مفید و مناسب با شان و منزلت ماه رمضان در طرح اذان تا اذان شد.
باید از همه امکانات برای مقابله با سونامی فرهنگی غرب استفاده کرد عضو کمیسیون فرهنگی با مثبت ارزیابی کردن هرگونه برنامه‌ریزی مسوولان فرهنگ کشور در جهت پرکردن اوقات فراغت جوانان و خانواده‌ها، خواستار اقدام وزارت ارشاد جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان با نمایش فیلم‌های مفید و مناسب با شان و منزلت ماه رمضان در طرح اذان تا اذان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/7342.jpg باید,از,همه,امکانات,برای,مقابله,با,سونامی,فرهنگی,غرب,استفاده,کرد Icana

"حسن ملک محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در ارزیابی طرح اذان تا اذان که در ماه مبارک رمضان در سینماها اجرا می‌شود،‌ گفت: در ماه رمضان باید از همه فرصت‌ها در جهت تقرب به خدا و بهره برداری از ساعات و لحظات این ماه نورانی استفاده کرد و باید از هر اقدامی که موجب تضییع وقت جامعه شود، اجتناب کرد.

نماینده مردم دامغان در مجلس افزود: باید در فاصله بین اذان مغرب تا اذان صبح، مراکز ورزشی و تفریحی سالم به خصوص سینماها با استفاده از برنامه‌های مفید و موثر نسبت به پر کردن اوقات فراغت جوانان اقدام کنند و با این نگاه، طرح اذان تا اذان نیز اقدام پسندیده‌ای است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید حداکثر عنایت را نسبت به اعمال تدابیر لازم در جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان با نمایش فیلمهای مفید و موثر که مناسبت با شان و منزلت ماه رمضان داشته باشد، ‌انجام دهد.

وی به نوع فیلم‌های انتخابی برای استفاده در این طرح اشاره کرد و توضیح داد: باید فیلم‌هایی که موجب بصیرت‌افزایی جامعه، تقویت بنیه ایمانی و بینش سیاسی مردم، تقویت پیوند جوانان با ارزش‌های دینی و اسلامی و ولایت و اسلام ناب محمدی بشود، مورد استفاده قرار گیرد و به عنوان نمونه می‌توان به کارهایی از جمله مختارنامه، امام علی(ع)، محمد رسول‌الله، تنهاترین سردار، یوسف پیامبر و امثال این فیلمها اشاره کرد که می‌تواند شاخص‌ها و ملاک‌های دینی، انقلابی و ملی را همراه داشته باشد تا مطابق و موافق با فطرت و روح و جان جوانان ایرانی باشد.

ملک‌محمدی درباره کمک اقتصادی پیاده‌سازی چنین طرح‌هایی به سینماها اظهار کرد: با توجه به فعالیت‌های گسترده‌ای که دشمنان اسلام در گسترش فرهنگ ابتذال غرب دارند و با عنایت به اینکه ما در معرض یک سونامی فرهنگی قرار داریم، باید از راه‌ها و شیوه‌های مختلف در مقابله با سونامی فرهنگی غرب استفاده کرد که یکی از آن راه‌ها برنامه‌ریزی صحیح مسوولان فرهنگ کشور در ماه مبارک رمضان است تا جامعه و جوانان را اشباع کند.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی باید پشتیبان فعالیت‌های فرهنگی باشد و در چنین اموری هزینه کند، خاطر نشان ساخت: ما باید ماه رمضان را به یک ماه سراسر حماسه معنوی تبدیل کنیم که موجب جهش خیزش و درخشش جوانان ما در مسائل دینی می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی درخصوص همکاری دستگاه‌های مربوطه برای پیاده شدن هرچه بهتر این طرح گفت: از آنجا که این طرح در ساعات پایانی شب نیز ادامه دارد، ما از نیروی انتظامی انتظار داریم در تامین امنیت و آرامش جامعه اقدام شایسته‌ای انجام دهد که حضور افراد و اقشار جامعه در برنامه‌های پیش‌بینی شده در این طرح موجب نگرانی خانواده ها نشود.

در طرح اذان تا اذان که در ماه رمضان در سینماها اجرا می‌شود، سینماهای حاضر در این طرح در طول روز تعطیل هستند و اکران خود را از اذان مغرب تا پیش از اذان صبح ادامه خواهند داد و فیلمهای جدید و قدیمی سینما در آن به نمایش درمی‌آید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet