هدر موبایل
1390/04/12 12:03:05
سرویس بین الملل
فلاحت‏پیشه در واکنش به تخریب بخشی از دیوار بیت‏المقدس:

تخریب بیت‌المقدس با پشتوانه آمریکا صورت می‌گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تخریب بخشی از دیوار بیت‏المقدس از سوی رژیم صهیونیستی، به انتقاد از عملکرد سازمان کنفرانس اسلامی پرداخت، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی در سراشیبی حمایت از قدس قرارگرفته است.
تخریب بیت‌المقدس با پشتوانه آمریکا صورت می‌گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در واکنش به تخریب بخشی از دیوار بیت‏المقدس از سوی رژیم صهیونیستی، به انتقاد از عملکرد سازمان کنفرانس اسلامی پرداخت، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی در سراشیبی حمایت از قدس قرارگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/8402.jpg تخریب,بیت‌المقدس,با,پشتوانه,آمریکا,صورت,می‌گیرد Icana

"حشمت‏الله فلاحت‏پیشه" در گفت‏وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به تخریب بخشی از دیوار بیت‏المقدس از سوی رژیم صهیونیستی به بهانه ایجاد فضای سبز، گفت: تصرف بیت‏المقدس از جمله مسائلی است که از دهه 1990 میلادی بین طرف‏های فلسطینی و اسرائیلی مطرح شد و در این رابطه به توافقی دست نیافتند، فلسطینی ها معتقد به پایتختی بیت‌المقدس هستند، اما طرف اسرائیلی نیز بیت‏المقدس را تبدیل به خط قرمز خود کرده است.

نماینده مردم اسلام‏غرب، دالاهو، کرند غرب، گهواره و حمیل در مجلس، افزود: اسرائیل، بیت‏المقدس را به عنوان پایتخت خود می‎شناسد، حتی زمانی موضوع تقسیم بیت‏المقدس به دو قسمت شرقی و غربی از سوی برخی سازش‏گران فلسطینی مطرح شد، صهیونیست‌ها زیر بار این موضوع هم نرفتند و برای نشان دادن مخالفت عملی خود، دست به تخریب نمادهای اسلامی در بیت‎المقدس زدند.

وی با بیان این موضوع که اسرائیل به هر بهانه‏ای دست به تخریب بیت‏المقدس می‏زند، اظهار کرد:  نباید فراموش کرد که اسرائیل در تلاش است تا از شرایط آشفته انقلاب‏های منطقه استفاده لازم را ببرد، در حال حاضر که کشورهای اسلامی بر سر جهت‌یابی و یا جهت‌دهی انقلاب‎های منطقه دچار اختلاف شده‌اند، صهیونیست‎ها این زمان را زمانی مناسب برای اجرایی کردن اهداف خود می‎بینند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اقدام رژیم صهیونیستی برای تخریب بخشی از دیوار بیت‌المقدس را خلاف تمام مقررات بین‏المللی دانست و گفت: در گذشته هم بارها رژیم صهیونیستی به این دلیل محکوم شده؛ اما آنها با پشتوانه آمریکا به تخریب بیت‎المقدس ادامه می‎دهند.

رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس، در رابطه با تأثیرگذاری فعالیت سازمان کنفرانس اسلامی بر روند حمایت از فلسطین، تصریح کرد: پس از آتش زدن مسجدالاقصی شاهد شکل گیری سازمان کنفرانس اسلامی بودیم؛ اما اگر ما سراشیبی و قهقرای حمایت از قدس را از سوی این سازمان در نظر بگیریم در کل عملکرد سازمان کنفرانس اسلامی در جایگاه قابل دفاعی قرار ندارد.

وی افزود: در حال حاضر نیز سازمان کنفرانس اسلامی نتوانسته به وظیفه خود عمل کند، در واقع کشورهای اسلامی در حال حاضر به حدی در میان خود مشکل ایجاد کرده‌اند که سازمان کنفرانس اسلامی از هدف خود دور شده و به نهادی نمادین تبدیل شده است.

اخیراً رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامهای ضد اسلامی خود، بخشی از دیوار بیت‏المقدس را به بهانه ایجاد فضای سبز تخریب کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet