هدر موبایل
1390/04/12 13:16:26
سرویس سیاسی

سومالی: آغاز مذاکرات پارلمانی نخست وزیر جدید برای تشکیل کابینه

نخست وزیر سومالی مذاکرات خود با نمایندگان پارلمان را برای تشکیل کابینه جدید آغاز کرد.
سومالی: آغاز مذاکرات پارلمانی نخست وزیر جدید برای تشکیل کابینه نخست وزیر سومالی مذاکرات خود با نمایندگان پارلمان را برای تشکیل کابینه جدید آغاز کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/732.jpg سومالی:,آغاز,مذاکرات,پارلمانی,نخست,وزیر,جدید,برای,تشکیل,کابینه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از پایگاه خبری الشاهد سومالی،"عبدالولی محمد علی" نخست وزیر جدید سومالی با برگزاری نشستی با 92 نماینده پارلمان مذاکرات خود برای تشکیل کابینه را آغاز کرد.
"محمود عبدالله وقا" نماینده پارلمان سومالی در این باره گفت: نخست وزیر با نمایندگان پارلمان، تشکیل کابینه جدید را بررسی و اعلام کرد در پی تشکیل کابینه ای با اعضای بسیار کم است.
وقا افزود: نخست وزیر در این نشست از نمایندگان خواست با کابینه ای که به پارلمان معرفی می کند موافقت کنند تا فعالیت های کابینه براساس قانون اساسی آغاز شود.
جریان تشکیل کابینه در سومالی بسیار دشوار است زیرا نخست وزیر باید موافقت همه احزاب را از طریق مذاکرات، جلب کند تا بتواند کابینه ای مورد موافقت همه تشکیل دهد.
نخست وزیر جدید سومالی بعد از استعفای " محمد عبدالله محمد " نخست وزیر سابق بر اساس توافقنامه " کمبالا " تعیین شد.
توافقنامه کمبالا چندی پیش میان رئیس پارلمان و رئیس جمهور سومالی منعقد و بر اساس آن شرط تمدید دولت موقت استعفای نخست وزیر و تعیین نخست وزیر جدید تعیین شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet