حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 13:03:04
سرویس اقتصادی
محمدعلی رضایی یادآور شد:

خانه‌دار شدن مردم اجاره بها را کاهش می‌دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که دخالت دولت در بازارهای مختلف مشکل‌های مختلفی را برای بازار به وجود می‌آورد، گفت: طرح ممنوعیت افزایش بیش از ۹ درصدی اجاره بهای مسکن در سال جاری نمی‌تواند راهکار مناسبی برای جلوگیری از افزایش اجاره بهای مسکن باشد.
خانه‌دار شدن مردم اجاره بها را کاهش می‌دهد عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که دخالت دولت در بازارهای مختلف مشکل‌های مختلفی را برای بازار به وجود می‌آورد، گفت: طرح ممنوعیت افزایش بیش از 9 درصدی اجاره بهای مسکن در سال جاری نمی‌تواند راهکار مناسبی برای جلوگیری از افزایش اجاره بهای مسکن باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/7127.jpg خانه‌دار,شدن,مردم,اجاره,بها,را,کاهش,می‌دهد Icana

"محمدعلی رضایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که دولت نباید در امور تجاری در بازارهای مختلف همچون مسکن دخالت کند، تصریح کرد: دخالت دولت در بازارهای مختلف مشکل‌های مختلفی را برای بازار به وجود می‌آورد.

نماینده مردم تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که طرح ممنوعیت افزایش بیش از 9 درصدی اجاره بهای مسکن در سال جاری نمی‌تواند راهکار مناسبی برای جلوگیری از افزایش اجاره بهای مسکن باشد، افزود: راه‌های زیادی برای فرار از این قانون وجود دارد.

 

دخالت دولت در بازار مسکن مهمترین علت افزایش اجاره‌بها

وی درباره راهکارهای مختلف برای کاهش اجاره بهای مسکن اظهار کرد: با توجه به این که تقاضا برای اجاره مسکن بالا است، خانه‌دار شدن مردم بهترین راه‌کار برای کاهش اجاره بهای مسکن است.

رضایی ادامه داد: مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با ساخت و ساز واحدهای مسکونی و گام برداشتن در راستای خانه‌دار شدن مردم، تعادل میان عرضه و تقاضا را در بازار اجاره مسکن برقرار کند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این که میزان تسهیلات خرید مسکن منبع مالی مناسبی برای خرید مسکن برای مردم است، تصریح کرد: مردم می‌توانند با سرمایه‌گذاری در طرح مسکن مهر، تقاضای بازار اجاره مسکن را کاهش دهند و تا حدود زیادی تعادل را میان عرضه و تقاضا در بازار مسکن برقرار کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید هر چه سریع‌تر برای کاهش اجاره بهای مسکن طرح‌ مسکن مهر در نقاط مختلف کشور را اجرایی کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet