حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 13:33:11
سرویس اقتصادی
خسته‌بند با تشریح وضعیت کنونی بازار بورس ایران؛

ظرفیت خالی در بورس زیاد است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که رشد اقتصادی ایران به نحوی است که بورس ظرفیت بالایی را برای پذیرش شرکت‌های مختلف دارد، گفت: در شرایطی که تولید کشور برای ادامه فعالیت خود به منبع مالی مناسبی احتیاج دارد، ‌مردم می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بورس به توسعه تولید کمک کنند و سود مناسبی را به دست آورند.
ظرفیت خالی در بورس زیاد است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که رشد اقتصادی ایران به نحوی است که بورس ظرفیت بالایی را برای پذیرش شرکت‌های مختلف دارد، گفت: در شرایطی که تولید کشور برای ادامه فعالیت خود به منبع مالی مناسبی احتیاج دارد، ‌مردم می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بورس به توسعه تولید کمک کنند و سود مناسبی را به دست آورند. https://cdn.icana.ir/d/019/784.jpg ظرفیت,خالی,در,بورس,زیاد,است Icana

"حسن خسته‌بند" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در باره علت‌های سقوط شاخص بورس در کشورهای مختلف جهان به ویژه در اروپا، ‌تصریح کرد: وضعیت مالی کشورهای مختلف جهان و نوسان پولی این کشورها و همچنین بحران اقتصادی جهان از علت‌های اصلی سقوط شاخص بورس کشورهای مختلف است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که در سال‌های اخیر شاخص بورس کشورهای مختلف جهان کاهش داشته است، مسئولان بورس ایران با برنامه‌ریزی دقیق شاخص بورس ایران را افزایش داده‌اند.

وی با بیان این که بورس ایران ظرفیت بالایی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف دارد، ‌اظهار کرد: مسئولان بورس ایران باید با برنامه‌ریزی مناسب از تمامی ظرفیت بازار بورس ایران استفاده کنند.

خسته‌بند ادامه داد: شرایط رشد اقتصادی ایران به نحوی است که بورس ایران ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت‌های مختلف و همچنین مردم برای سرمایه‌گذاری دارد و باید بسترهای لازم برای حضور شرکت‌ها و مردم در بورس فراهم شود.

 

تنش‌های سیاسی شاخص بورس را منفی می‌کند

وی درباره مسائلی که بر بازار بورس تأثیر منفی می‌گذارد،‌افزود: تنش‌های سیاسی موجود در جامعه، بر بازار بورس اثر منفی می‌گذارد و شاخص بورس ایران را کاهش می‌دهد.

 

نقدینگی جامعه باید به سوی سرمایه‌گذاری در بورس هدایت شود

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری این که حجم نقدینگی موجود در جامعه در اثر کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی افزایش یافته است، اظهار کرد: مسئولان اجرایی باید با برنامه‌ریزی دقیق حجم نقدینگی را به سمت بازار بورس هدایت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که با افزایش حجم نقدینگی در جامعه مردم برای کسب سود بیشتر به سمت بازارهایی مانند سکه، مسکن و ارز رفته‌اند، تصریح کرد: در شرایطی که تولید کشور برای ادامه فعالیت خود به منبع مالی مناسبی احتیاج دارد، ‌مردم می‌توانند با سرمایه‌گذاری در بورس به توسعه تولید در کشور کمک کنند و سود مناسبی را هم به دست آورند.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet