خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 13:50:00
سرویس فرهنگی
نقوی حسینی:

تعریف ادبیات رهایی‌بخش در گفتمان سیاسی دنیا مرهون فعالیت‌های فرهنگی ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رایزنی‌های فرهنگی را یکی از اقدامات مثبت در حوزه دیپلماسی فرهنگی دانست و تأکید کرد: تعریف گفتمان رهایی‌بخش در عرصه سیاسی جهان گسترش گرایش مردم جهان به اعتقادات و ارزش‌های دینی نشان‌دهنده فعالیت فرهنگی مثبت و مطلوب ایران در عرصه جهانی است.
تعریف ادبیات رهایی‌بخش در گفتمان سیاسی دنیا مرهون فعالیت‌های فرهنگی ایران است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رایزنی‌های فرهنگی را یکی از اقدامات مثبت در حوزه دیپلماسی فرهنگی دانست و تأکید کرد: تعریف گفتمان رهایی‌بخش در عرصه سیاسی جهان گسترش گرایش مردم جهان به اعتقادات و ارزش‌های دینی نشان‌دهنده فعالیت فرهنگی مثبت و مطلوب ایران در عرصه جهانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/307.jpg تعریف,ادبیات,رهایی‌بخش,در,گفتمان,سیاسی,دنیا,مرهون,فعالیت‌های,فرهنگی,ایران,است Icana

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی فرهنگی، گفت: جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر در بهره‌گیری و تقویت بسترها و ظرفیت‌های دیپلماسی فرهنگی اقدامات خوب و مثبتی انجام داده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس رایزنی‌های فرهنگی را یکی از اقدامات مثبت در حوزه دیپلماسی فرهنگی دانست و تصریح کرد: ایران در اغلب کشورهای دنیا دفاتر رایزنی فرهنگی را راه‌اندازی کرده که فعالیت‌های فرهنگی این دفاتر میزان مراودات فرهنگی ایران با دیگر کشورها را تا حد زیادی افزایش داده است.

نقوی حسینی با اشاره به وجود محدودیت‌های مختلف برای فعالیت دفاتر رایزنی فرهنگی ایران اظهار داشت: دفاتر رایزنی فرهنگی ایران با وجود محدودیت‌های متعدد، سعی می‌کنند علایق مشترک فرهنگی کشورها و ملت‌ها را دنبال کنند و از طریق فعالیت و تمرکز بر روی اشتراکات فرهنگی، به توسعه روابط فرهنگی و دیپلماتیک میان ایران و کشورهای دیگر کمک کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس فعالیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی ایران را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: این سازمان در بسیاری کشورهای دنیا دفتر فرهنگی دارد و این دفاتر فعالیت‌های فرهنگی خوبی را دنبال می‌کنند.

نقوی حسینی با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی برای گسترش روابط فرهنگی و توسعه دیپلماسی فرهنگی گفت: فضای مجازی نیز امروز در راستای منافع و مراودات فرهنگی ایران با سایر کشورها به خوبی مورد استفاده قرار گرفته و جمهوری اسلامی ایران با ایفای نقش مؤثر در فضای مجازی، اثرات مثبت و قابل قبولی بر افکار عمومی جهان داشته است.

وی افزود: با وجود اینکه فعالیت‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دیگر کشورهای دنیا مثبت و مطلوب بوده است، اما شاخص‌های قابل اندازه‌گیری برای بررسی میزان اثرات این تعاملات فرهنگی بر حوزه دیپلماسی سیاسی وجود ندارد.

نقوی حسینی تعریف ادبیات رهایی‌بخش در گفتمان سیاسی دنیا را مرهون فعالیت‌های فرهنگی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران دانست و تأکید کرد: اینکه گفتمان رهایی‌بخش در عرصه سیاسی جهان معنا پیدا کرده و تعریف شده و اینکه گرایش به اعتقادات دینی و ارزش‌های دینی تقویت شده و افراد به آن علاقه مند شدند، نشان‌دهنده فعالیت فرهنگی مثبت و مطلوب ایران در عرصه جهانی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet