هدر موبایل
1390/04/12 14:39:00
سرویس سیاسی
نماینده آستانه‌اشرفیه:

مسئولان با سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری راه هرگونه اختلاف‌نظر را ببندند

نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظرهای دولت و مجلس، گفت: مسئولان و متولیان هر ۲ قوه باید با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری راه هرگونه اختلاف‌نظر را بسته و همه در راستای خدمت به مردم گام بردارند.
مسئولان با سرلوحه قرار دادن فرمایشات رهبری راه هرگونه اختلاف‌نظر را ببندند نماینده آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختلاف نظرهای دولت و مجلس، گفت: مسئولان و متولیان هر 2 قوه باید با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری راه هرگونه اختلاف‌نظر را بسته و همه در راستای خدمت به مردم گام بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/1041.jpg مسئولان,با,سرلوحه,قرار,دادن,فرمایشات,رهبری,راه,هرگونه,اختلاف‌نظر,را,ببندند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "محمدمهدی صادق" نماینده مردم آستانه اشرفیه در گفت وگو با نشریه "گلچین گیلان"  به ابراز نظرات خود درباره موضوع‌های مختلف پرداخته که ماحصل این گفت‌وگو در پی می آید.

 

‌جناب صادق انتصاب آقای عباسی وزیر تعاون فعلی به‌عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان در هفته‌های گذشته را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

آنچه مسلم است آقای عباسی خود یک فرد ورزشکار و اهل ورزش هستند و در این زمینه اطلاعات خوبی دارند و همچنین دوران مدیریتی خوبی هم داشته‌اند و در دو دولت فعالیت کرده و به نوعی با بدنه دولت هماهنگ است و شاید زمانی که وزارت رفاه و تعاون و وزارت کار با یکدیگر ادغام شدند ایشان بهترین گزینه برای وزارتخانه یاد شده باشد. ضمن این‌که آقای عباسی علاوه بر سابقه 2 دوره وزارت، تجربه نمایندگی مجلس را نیز دارا هستند و برآیند تمام این موارد نشان می‌دهد که احتمال رأی آوردن وی درصورت معرفی به‌عنوان وزیر وجود دارد هرچند که برخی بر این اعتقادند که ایشان در سمت وزیر تعاون اقدامات قابل توجهی انجام نداده است اما با توجه به سوابق 2 دوره وزارت و نیز تجربه نمایندگی و تجربیات ورزشی آقای عباسی، ایشان گزینه خوبی برای پست وزارت ورزش و جوانان هستند.

 

به‌نظر شما جدا از دلایلی که نمایندگان برای عدم رای اعتماد به آقای سجادی ارائه کردند، نامه ارسالی از سوی رئیس جمهور تا چه حد در این برخورد نمایندگان مؤثر بوده است؟

بسیار مؤثر بوده است هرچند که نمی‌توان گفت صرف وجود این نامه عاملی در جهت رای ندادن نمایندگان به سجادی بود البته خود آقای سجادی هم حرفی برای گفتن در این زمینه نداشتند و برنامه خاصی را نیز ارائه نکردند و ناگفته نماند خود سجادی از جمله کسانی بود که با تشکیل وزارت ورزش و جوانان مخالف بود و حال چه مسئله‌ای باعث شد که ایشان چنین کاری بکنند و این مسئله از جمله سؤالات نمایندگان بود بدین‌معنا که کسی که با اصل وجود وزارتخانه ورزش و جوانان مخالف است چگونه می‌تواند به‌عنوان وزیر بر مسند آن تکیه بزند.

 

در بسیاری از محافل این مسئله وجود دارد که آیا اختلافات میان دولت و مجلس اختلاف سلیقه است و یا نه یک اختلاف نظر سیاسی. دیدگاه شما در این زمینه چگونه است؟

در این مورد باید گفت که این اختلافات در برخی جاها اختلاف سلیقه و در برخی موارد اختلاف‌نظر است اما نه آن اختلاف‌نظری که منجر شود که 2 قوه در مقابل یکدیگر قرار گیرند اما با تمام این موارد اگر در یک بعد کلی همگان به فرمایشات مقام معظم رهبری دقت کرده و سخنان و رهنمودهای ایشان را فصل‌الخطاب قرار دهند تمام موارد حل خواهد شد اما آنچه دیده می‌شود بسیاری از افراد به‌جای تبعیت کامل از فرمایشات ایشان تفسیرهای مختلفی دارند که این تفاسیر خود مشکل‌ساز است بنابراین مسئولان و متولیان هر 2 قوه باید با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری راه هرگونه اختلاف‌نظر را بسته و همه در راستای خدمت به مردم گام بردارند.

 

12 تیرماه مصادف با سالروز ابلاغ اصل 44 قانون اساسی است به‌نظر جنابعالی در طول این سال‌ها که این مهم در حال اجراست آیا اهداف موردنظر محقق شده یا خیر؟

این یک واقعیت است که ما در اجرای اصل 44 قانون اساسی و تحقق اهداف پیش‌روی آن موفق نبوده‌ایم، ما نه در واگذاری‌های انجام شده و نه درخصوصی‌سازی و حضور پررنگ بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف کشور ناموفق بوده‌ایم و بیشتر واگذاری‌های ما به بخش شبه‌دولتی بوده تا بخش خصوصی و بنابراین با این تفاسیر ما ظاهراً خصوصی‌سازی کردیم و این نقل و انتقالات در چارچوب قانون بوده اما با روح قانون منافات دارد و این‌که یک نهادی را از یک بخش دولتی به یک نهاد شبه‌دولتی دیگر بدهیم خصوصی‌سازی واقعی شکل نگرفته چرا که این نهاد یک بخش خصوصی اهمیت‌دار و توانمند نیست و من تصور نمی‌کنم که در این زمینه موفق بوده باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet