هدر موبایل
1390/04/28 13:04:49
سرویس اقتصادی
دلقپوش با تأکید بر لزوم حمایت دولت از تولید و برخورد جدی با دلالان:

قدرت خرید مردم روز به روز کمتر و زندگی‌شان دشوارتر می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قدرت خرید مردم روز به روز کمتر و زندگی آنان دشوارتر می‌شود، گفت: دولت باید با حمایت از تولید و برخورد با واسطه‌ها و به کار بستن تدابیر اقتصادی، قیمت کالاها، خدمات و تورم را کنترل کند و با ابزارهای گوناگون، قدرت خرید مردم و سطح زندگی آنان را ارتقا دهد.
قدرت خرید مردم روز به روز کمتر و زندگی‌شان دشوارتر می‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قدرت خرید مردم روز به روز کمتر و زندگی آنان دشوارتر می‌شود، گفت: دولت باید با حمایت از تولید و برخورد با واسطه‌ها و به کار بستن تدابیر اقتصادی، قیمت کالاها، خدمات و تورم را کنترل کند و با ابزارهای گوناگون، قدرت خرید مردم و سطح زندگی آنان را ارتقا دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/5178.jpg قدرت,خرید,مردم,روز,به,روز,کمتر,و,زندگی‌شان,دشوارتر,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "فرهاد دلق‌پوش" در گفت‌وگو با گلچین گیلان اظهار کرد: شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها و تحریم‌های اقتصادی و تنش‌هایی که در سطح منطقه حاکم است، موجب شده که زندگی مردم با مشکلاتی روبه‌رو شود و نمی‌توان منکر وجود این مشکلات شد.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که  قدرت خرید مردم روز به روز کاهش می‌یابد و فشار بر آنان بیشتر می‌شود، افزود: گرانی و تورم بر اقشار ضعیف و کم‌درآمد، فشار دوچندانی وارد می‌کند و دولت وظیفه دارد پیش از ایجاد مشکل چاره‌اندیشی کند، نه این‌که پس از ایجاد مشکل، به فکر راه چاره باشد. دولت موظف است با بسته‌های حمایتی از ایجاد مشکل پیشگیری کند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که قدرت خرید مردم روز به روز کمتر و زندگی دشوارتر می‌شود، تصریح کرد: باید با ابزارهای گوناگون، قدرت خرید مردم را بالا برد و سطح زندگی آنان را ارتقا داد و با افزایش حقوق کارمندان و اقشار ضعیف و کم‌درآمد و از سوی دیگر، کنترل قیمت کالاها و خدمات، حمایت از تولید، برخورد با واسطه‌ها و دلالان و فراهم کردن سازکارهایی که مردم بتوانند کالا و خدمات را بدون واسطه خرید کنند.

وی ادامه داد: نیازهای روزمره مردم باید شامل حمایت‌های دولت شود؛ دولت باید در کنترل قیمت‌ها و بالا بردن قدرت خرید مردم سیاست شناور داشته باشد؛ به‌ویژه در مسئله مسکن و اجاره‌بها که در موارد دیگر تأثیر می‌گذارد؛ دولت باید در این موارد برنامه‌ریزی داشته باشد و هر جا که نیاز به قانونی باشد، مجلس آمادگی همکاری با دولت را دارد.

دلق‌پوش، در پاسخ به این‌که آیا دولت اراده‌ای به حل مشکل زندگی مردم دارد، اظهار کرد: شعارهایی داده می‌شود، اما در عمل چیزی نمی‌بینیم؛ اراده زمانی متجلی می‌شود که در عمل شاهد اجرا باشیم؛ البته بخشی از وزارتخانه زحماتی می‌کشند، ولی همه کار این نیست، باید به بخش کشاورزی و صنعت توجه داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به این‌که امسال سال جهاد اقتصادی است، دولت عملا این اراده را نشان دهد و همه اجزای نظام که داعیه خدمت به مردم دارند، باید برای فراهم کردن فضای کار و تلاش و این‌که در عمل دغدغه‌های مردم حل شود، بسیج شوند؛ اما آنچه در عمل می‌بینیم با آنچه گفته می‌شود، بسیار فاصله دارد.

این نماینده اصول‌گرای مجلس در پاسخ به این‌که پس از گذشت سه ماه از سال جهاد اقتصادی، چه نمره‌ای به دولت می‌دهید، گفت: نمره‌ای کمتر از 13، چون از میانگین هم پایین‌تر بوده است و برای دولتی که دولت مهرورز و عدالت گستر می‌دانیم، نمره قابل‌قبولی نیست.

به گفته وی، البته همه تقصیر متوجه دولت نیست؛ متأسفانه، در کشور به جای این‌که اهل عمل باشیم، اهل شعار هستیم و همه چیز را از دید سیاست می‌بینیم و سیاست‌زدگی بر کشور حاکم است، در حالی که باید اقتصاد را از سیاست و امنیت و این گونه مسائل جدا کنیم.

دلقپوش ادامه داد: جو تهدید و تخریب باعث می‌شود، شالوده جامعه از هم بپاشد و امنیت لازم برای سرمایه‌گذاری تأمین نشود. امنیت پایدار بستگی به ثبات سیاسی دارد و بسته سیاسی مناسب برای حفظ ارکان جامعه و بها دادن به فکر انسانی و سلیقه‌های سیاسی می‌تواند پویایی جامعه را تضمین کند.

وی با بیان این که باید انتقادپذیر بود و تقوای سیاسی و عملی داشت، تأکید کرد: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که اگر 124 هزار پیامبر گرد هم بیایند، اختلافی میان‌شان پیش نمی‌آید، زیرا همگی به یک هدف باور دارند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: اگر ما نیز پایبند به یک هدف باشیم، جامعه دچار نابه‌سامانی نمی‌شود، پس سرچشمه اختلاف این است که هدف را به درستی نشناخته‌ایم و شاید آن را گم کرده‌ایم؛ منیت‌ها سامان را به هم زده است؛ باید ببینیم ما برای انقلاب چه کرده‌ایم، باید ببینیم برای مردم چه کرده‌ایم؛ ایمان و اعتقاد عملی است که ما را نجات خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet