خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/12 14:50:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی صدر:‏

نمایندگان مجلس را از افتتاحیه‏‌ها حذف کرده‌اند‎ ‎

وقتی که از وزارتخانه ای سوال می کنیم فردای آن روز سازمان مربوط به آن وزارتخانه علیه ما اقداماتی می کند. و در کارهای مردم ‏تاخیر می اندازند. در بحث گردشگری فردی مسئول است که برنامه ای ندارد و از رئیس جمهور هم نمی توان سوال کرد. آیا باید به ‏شرایط موجود رضایت داد که به ضرر کشور است؟‏
نمایندگان مجلس را از افتتاحیه‏‌ها حذف کرده‌اند‎ ‎ وقتی که از وزارتخانه ای سوال می کنیم فردای آن روز سازمان مربوط به آن وزارتخانه علیه ما اقداماتی می کند. و در کارهای مردم ‏تاخیر می اندازند. در بحث گردشگری فردی مسئول است که برنامه ای ندارد و از رئیس جمهور هم نمی توان سوال کرد. آیا باید به ‏شرایط موجود رضایت داد که به ضرر کشور است؟‏ https://cdn.icana.ir/d/019/1225.jpg نمایندگان,مجلس,را,از,افتتاحیه‏‌ها,حذف,کرده‌اند‎,‎ Icana

ناکارآمدی معاونت های ریاست جمهوری بحثی است که امروزه در بین کارشناسان وجود دارد. اعم از معاونت علمی، محیط زیست،‌ میراث فرهنگی و گردشگری و سایر نهادهایی که زیر نظر ریاست جمهوری است.

سید موید حسینی صدر در گفت و گو با تابناک گفت:‌ یکی از مشکلات، عدم نظارت کافی بر این نهادها از سوی مجلس است چرا که نمایندگان نمی توانند مستقیما از مسئولین این سازمان‌ها را توضیح بخواهند و در مورد این سازمان‌ها باید از رئیس جمهور سوال شود و نمایندگان ترجیح می دهند که کار به سوال از رئیس جمهور نکشد، چرا که فکر می کنند که نباید ابهت ریاست جمهور شکسته شود و دلیل دیگر این است که آنها نیز خود را در برابر مجلس پاسخگو نمی بینند و همچنین کارهای موازی انجام می دهند. وقتی که وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت داریم، معاونت علمی ریاست جمهوری چه کاره است؟

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد میراث فرهنگی و گردشگری، ایران جزو کشورهای ممتازی است که سابقه تاریخی و آثار باستانی ارزنده ای داشته و قابلیت جذب گردشگر بالایی دارد. کشوری که سالانه حداقل 5 میلیون گردشگر از آن خارج می شود آیا توانسته یک دهم این را جذب کند؟ اینکه فکر کنیم به خاطر وجود حجاب، گردشگر به کشور نمی آید حرف احمقانه ای است و این در واقع پاک کردن صورت مساله است. برخی فکر می کنند که گردشگران تنها به فکر فساد و عیاشی هستند و به همین دلیل به ایران نمی آیند. 90 درصد گردشگران برای بازدید از مناطق دیدنی و باستانی می روند و حتی به صورت خانوادگی سفر می کنند. برای این سفر می کنند که با فرهنگ کشورهای دیگر و رسوم و سنت هایی آنها آشنا شوند. این پیام غلطی است که در کشورهای اروپایی مردم 24 ساعته در حال فسق و فجورند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود:‌ روزی بنده را به عنوان نماینده خوی برای شرکت در همایش شمس تبریزی- که آرامگاهش در خوی است - به شیراز دعوت کردند. از طرف استان آذربایجان غربی، آقای استاندار و یک روحانی که آشنای استاندار بود و ظاهرا از دوستان آقای احمد زاده استاندار فارس، صحبت کردند. آقای احمدزاده نیز تنها از فرهنگ ایرانی صحبت کرد و بیشتر بر ملیت ایرانی تاکید داشت. اعتراض من این بود که حداقل چند کلامی هم از فرهنگ اسلامی صحبت می کردند یا حداقل از فرهنگ اسلامی- ایرانی. در صدا و سیما استان، بنابر توصیه هایی، حتی مصاحبه با من را پخش نکردند

وی افزود: آیا «شمسی» که برای وی احترام قائل هستیم تنها به خاطر ملیت وی است یا به خاطر فرهنگی که بنیان گذاشته است. اگر شمس تنها مربوط به ایران بود که به قونیه نمی رفت، این یک فرهنگ جهانی است.حال همین فرد، معاون رئیس جمهور شده است!

وی تصریح کرد: در بحث گردشگری بسیار ضعیف هستیم. اگر گردشگری زیرمجموعه یکی از وزارتخانه ها باشد، می توان از مسئول آن توضیح خواست که در قبال گردشگرانی که از کشور خارج می شوند، چه تعداد توانسته ایم گردشگر جذب کنیم. باید وزیری داشته باشیم که پاسخگو باشد. سوال از رئیس جمهور تابو شده و نمایندگان می ترسند یا اینکه رودربایستی دارند و یا احترام می گذارند که  به هر حال باعث می شود نتوان از وی سوال پرسید. سه سال است که صحبت سوال از رئیس جمهور است اما تا کنون عملی نشده و با این شرایط در آینده نیز عملی نخواهد شد.

حسینی صدر افزود: وقتی که از وزارتخانه ای سوال می کنیم فردای آن روز سازمان مربوط به آن وزارتخانه علیه ما اقداماتی می کند. ما را از افتتاحیه‌ها حذف می کنند و در کارهای مردم تاخیر می اندازند. در بحث گردشگری فردی مسئول است که برنامه ای ندارد و از رئیس جمهور هم نمی توان سوال کرد. آیا باید به شرایط موجود رضایت داد که به ضرر کشور است؟ وی چه عملکردی در استانداری داشته است که الان معاون رئیس جمهور شود؟ کدام سابقه درخشان مدیریتی دارد؟ اینها معضلات کشور است که به کشور آسیب می زند.

وی خاطرنشان کرد: ترکیه 50 میلیارد دلار از گردشگری درآمد دارد. ما چقدر از این بخش درآمد داریم؟ هزینه هتل ها در ایران از هزینه هتل در مالزی بیشتر است. چرا فکری برای اینها نمی شود؟ در مسافرت داخل کشور نمی توان مکانی با قیمت و امکانات مناسب پیدا کرد. گردشگری داخل کشور ضعیف است. آمارهایی هم که می دهند کشک است. یک نفر از ده تا شهر عبور کرده و ده بار آن را شمرده‌اند. این با واقعیت موجود در جامعه سازگار نیست.

حسینی گفت: یکی از پتانسیل های  کشور برای کسب درآمد و اشتغال‌زایی، گردشگری است که از آن استفاده نمی شود. طبیعی است که با این شرایط مردم به سمت گردشگری خارج از کشور سوق پیدا می کنند. در تعطیلات عید آن قدر تاجیکستان شلوغ شده بود که گفتند دیگر ایرانی ها را راه ندهید. این نشان دهنده آن است که مردم از خدمات و قیمت ها راضی نیستند و امکانات فراهم نیست. حداقل انتظار این است که 20 میلیارد دلار از گردشگری درآمد داشته باشیم در صورتی که الان حتی یک یا دو میلیارد دلار هم از این بخش درآمد نداریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet