حلول ماه ربیع الاول
1390/04/25 12:37:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابوترابی فرد:

تطبیق نشانه‌های ظهور، ما را از حقیقت انتظار دور می‌کند

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تطبیق نشانه های ظهور ما را از حقیقت انتظار دور می کند، دوران امام زمان (عج) را عصر تجلی علم عنوان کرد.
تطبیق نشانه‌های ظهور، ما را از حقیقت انتظار دور می‌کند نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تطبیق نشانه های ظهور ما را از حقیقت انتظار دور می کند، دوران امام زمان (عج) را عصر تجلی علم عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/4250.jpg تطبیق,نشانه‌های,ظهور،,ما,را,از,حقیقت,انتظار,دور,می‌کند Icana

به گزارش مهر، هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت عصر روز جمعه 24 تیرماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما به کار خود پایان داد.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با اشاره به اینکه عصر حضور منجی عالم بشریت عصر حکومت انسان های صالح است، گفت: از نگاه قرآن انسان در سایه علم و عمل به صلاحیت مطلوب دست می یابد.

وی افزود: بر این اساس عصر امام عصر ، عصر تجلی علم است عصر حضور نور معرفت در تار و پود کره خاکی است. عصر حضور انسان هایی است که علم را با همه حقیقت و واقعیتش در محضر استادان و اندیشمندان اهل معرفت آموختند و به علم کلاسیک دست یافتند و در پرتو پیوند علم و عمل به حقیقت علم رسیدند که در پرتو نظری و عبودیت دست می یابد و در پرتو این نور پرفروغ حرکت کردند.

ابوترابی فرد یادآور شد: هر قدم برای تقویت ریشه های اندیشه گام بلندی است برای نزدیک شدن به شاخص های کلیدی عصر حضور .

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی و به عبارتی جمهوری اسلامی نظامی سیاسی است که عمود خیمه آن در پرتو فقاهت و عدالت است و شایستگی قرار گرفتن در این جایگاه را به دست آورده است. این انقلاب دریچه ای است برای عصر ظهور.

معاون قوانین رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رسانه ملی، رسانه های مکتوب و تصویری هر گامی که در مسیر گسترش دانش و علم و ارتقای اندیشه بشر بردارند گامی به سوی عصر ظهور برداشته اند. لذا این عصر آغازی است برای عصر ظهور

ابوترابی فرد یادآور شد: باید در سایه گسترش اخلاق و فضیلت در جامعه انسانی راه را برای ظهور منجی هموار کرد. رسانه های مکتوب و تصویری هنگامی می توانند این رسالت را عملی کنند که خود آراسته به این کمالات باشند. انبیای الهی، منجیان عالم بشریت نخستین گام را برای رسیدن به سلامت فکری و اخلاقی خود برداشته اند.

وی  با اشاره به اینکه انبیای الهی پیامشان پیام سلامت است گفت: از وجود آنها جز نور انعکاس نمی یابد هر یک از ما به میزانی که به سلامت برسیم برای ظهور منجی نقش ایفا می کنیم. رسانه ملی تا جایی که به سلامت افراد بیفزاید می تواند برای جامعه بشری پیام سلامت داشته باشد. اگر انقلاب اسلامی برای جامعه امروز پیام سلامت نداشت آیا امروز به پیام او پاسخ می دادند و در برابر نظام سلطه می توانست بایستد، باید خود را آراسته به این پیام کنیم شخصی که آراسته به آن نیست نمی تواند پیام آور برای جامعه بشری باشد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز تاکید کرد: باید به سوی این افق حرکت کرد؛ باید رسانه های ما به معنای واقعی کلمه به دانش، اخلاق، کمالات انسانی آراسته شوند و برای جامعه بشری پیام سلامت ارسال کنند. امروز رسانه ملی در همان ظرفیت و در همان وزنی که این ویژگیها را به دست آورده مخاطب خود را نیز به دست آورده است. همه باید برای فراهم آوردن زمینه ظهور منجی خود را به او نزدیک کنیم. منجی نماد صالحین است که هر که در سلامت بیشتر باشد به او نزدیک تر است. برای نزدیک تر شدن به او باید از تمام توان خود بهره بگیریم.

وی در پایان تصریح کرد: باید به دنبال شاخص های جامعه منتظر باشیم و آن شاخص ها را احیا کنیم. تطبیق دادن نشانه های ظهور به افراد ما را از حقیقت انتظار دور می کند. اگر حرکتی هم در این زمان در این زمینه می خواهد انجام شود باید عالمانه باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet