حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 16:25:34
سرویس فرهنگی
هادی مقدسی:

اجرای طرح عفاف و حجاب یک مطالبه ملی است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه اجرای طرح امنیت اجتماعی و عفاف و حجاب یک مطالبه ملی است، گفت: شاید یکی از نقایص موجود در پیگیری این موضوع و در حقیقت جا انداختن اخلاق ارزشی در شرایط فعلی این باشد که ما سعی می‌کنیم آن‌را به‌عنوان یک وظیفه حکومت و دولتی در بین آحاد جامعه مطرح کنیم.
اجرای طرح عفاف و حجاب یک مطالبه ملی است رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه اجرای طرح امنیت اجتماعی و عفاف و حجاب یک مطالبه ملی است، گفت: شاید یکی از نقایص موجود در پیگیری این موضوع و در حقیقت جا انداختن اخلاق ارزشی در شرایط فعلی این باشد که ما سعی می‌کنیم آن‌را به‌عنوان یک وظیفه حکومت و دولتی در بین آحاد جامعه مطرح کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/7683.jpg اجرای,طرح,عفاف,و,حجاب,یک,مطالبه,ملی,است Icana

"هادی مقدسی" نماینده بروجرد یادداشتی را در نشریه بامداد پیرامون عفاف و حجاب منتشر کرده است که در ذیل می‌خوانید: مدتی است که مباحثی پیرامون ترویج فرهنگ عفاف در جامعه و میان مسئولان مختلف مطرح شده و پیگیری می‌شود. شاید یکی از نقایص موجود در پیگیری این موضوع و در حقیقت جا انداختن اخلاق ارزشی در شرایط فعلی این باشد که ما سعی می‌کنیم آن‌را به‌عنوان یک وظیفه حکومت و دولتی در بین آحاد جامعه مطرح کنیم.

در چنین حالتی طبیعی است که مقاومت‌هایی را هم چه به‌صورت آگاهانه و چه به‌صورت ناخودآگاهانه از سوی مردم و جامعه داشته باشیم. برای رفع این نقیصه باید به این مورد توجه کنیم که اجرای طرح امنیت اخلاق اجتماعی یک مطالبه ملی است. یعنی مردم ما در 32 سال گذشته به آنچه اعتقاد داشتند و عزت و پیشرفت فعلی را نیز نتیجه آن می‌دانند، علاقه دارند و آن نیز همان حفظ ارزش‌های اسلامی و دینی است. از همین رو باید گفت که این یک مطالبه عمومی است و مردم از مسئولان می‌خواهند که ارزش‌های اسلامی در جامعه پیاده شوند. البته درصورت تداوم برخی برخوردهای نامناسب، با مقاومت منفی از سوی پذیرندگان طرح‌ها مواجه می‌شویم و تجربه این امر در طول دهه‌های گذشته نیز نشان داده است که چنین اقداماتی جوابگو نیستند. یعنی اگر چنین طرح‌ها و برخوردهایی نتیجه بخش بودند ما نباید امروز در این زمینه مشکلی می‌داشتیم. همچنین دور نگه داشتن و فاصله انداختن بین مردم و نیروهای مجری چنین طرح‌هایی موجب می‌شود. این در حالی است که خود مردم طالب ارزش‌های دینی، اسلامی و انسانی در جامعه هستند و آنچه را که مغایر و مخالف ارزش‌های دینی باشد را نمی‌پسندند.

در این میان برای رسانه‌های مختلف کشور به‌خصوص رسانه ملی وظایف مختلفی به ذهن می‌رسد. یکی از وظایف مهم این سازمان این است که خیلی منطقی، علمی و به دور از انفعال با این موضوع مواجه شود. گرچه تا الان هم گلایه از رسانه‌ها و متولیان فرهنگی ما و به‌خصوص رسانه ملی این است که روی ارزش‌های دینی و اخلاقی که پایه‌های محکم ترقی و پیشرفت ما به سمت کرامت انسانی است، سرمایه‌گذاری و تلاشی صورت نگرفته است. البته تجربه ثابت کرده است زمانی که مردم با طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگ ساز به‌خصوص از سوی رسانه ملی مواجه شوند هیچ رغبتی برای استفاده از شبکه‌ها ماهواره‌ای که فرهنگ ما را مورد هدف قرار داده‌اند، نشان نخواهند داد.

چه آن‌که پیش از این هم دیده‌ایم یکسری برنامه‌های بسیار عالی که رسانه ملی ساخته و مردم نیز از آنها استقبال کرده‌اند، برنامه‌های مبتذل شبکه‌های مخالف ما را بایکوت کرده‌اند، اما حجم تولید این برنامه‌ها نیز بسیار کم و ناکافی بوده است که شاید به اندازه 10 درصد از حجم کاری را هم به‌خود اختصاص ندهد. ما باید به اندازه 90 درصد فعالیت‌های فرهنگی و دینی را توسعه دهیم چراکه ما نیز مشتاق تبدیل ارزش‌های اخلاقی و اسلامی به فرهنگ هستیم. متأسفانه می‌بینیم افرادی هستند که اجیر دشمنان ما شده‌اند و برای تبلیغ ضد‌ارزش‌ها در جامعه عمل می‌کنند. به همین دلیل است که دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای ما نباید منفعل عمل کنند، بلکه باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet