خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/13 08:16:00
سرویس فرهنگی
عزت‌الله دهقانی:

مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند عزم عمومی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای طرح امنیت اخلاقی را نیازمند عزم ملی دانست و تاکید کرد: مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند عزم عمومی است
مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند عزم عمومی است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اجرای طرح امنیت اخلاقی را نیازمند عزم ملی دانست و تاکید کرد: مقابله با تهاجم فرهنگی نیازمند عزم عمومی است https://cdn.icana.ir/d/019/311.jpg مقابله,با,تهاجم,فرهنگی,نیازمند,عزم,عمومی,است Icana

"عزت‌الله دهقان" نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در گفت‌وگو با نشریه بامداد لرستان به بررسی و تحلیل برخی مسائل روز کشور و منطقه پرداخت است که در ذیل می‌خوانید:

 

رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان نظام در روز مبعث ماهیت اتفاقات سوریه را با دیگر کشورها متفاوت دانستند به‌نظر شما این تفاوت از کجا ناشی می‌شود؟

آنچه در بحرین و مصر و یمن و لیبی رخ داد و اکنون نیز ادامه دارد برآیند اسلام‌خواهی مردم مسلمان منطقه و حاصل فشارهایی است که عمال استکبار سال‌ها نسبت به مردم خودشان روا می‌داشتند. همه اینها کاسه صبر مردم را لبریز کرد و موجب خیزش اسلامی مردم منطقه گردید. مردم مسلمان منطقه خواستار پیاده شدن اسلام و ایجاد دموکراسی هستند. همه انقلاب‌شان اصیل است و هم حرفشان حسابی، انقلابی است که ریشه در عقاید اسلامی و آزادی دارد. اما در سوریه ماهیت شورش‌هایش با ماهیت انقلاب دیگر کشورهای اسلامی منطقه فرق می‌کند. چرا که موضع‌گیری‌های سوریه چه در زمان حافظ اسد و چه اکنون در دوره بشار اسد در مخالفت با آمریکا و رژیم صهیونیستی است و هیچ‌گاه در جبهه استکبار حضور نداشته است.

برای همین استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و با عاملیت رژیم صهیونیستی آمده‌اند و در سوریه نواهای مخالفی بلند کرده‌اند تا بگویند آنچه در سوریه اتفاق افتاده مثل همان حوادثی است که در لیبی و مصرف و یمن و بحرین نیز رخ داده است درصورتی که ماهیت آنها با هم فرق می‌کند. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند این یک شبیه‌سازی است. درصورتی که اگر بشاراسد سرسپرده آنها مثل حسنی مبارک یا آل خلیفه بود آنها چنین روشی را در سوریه دنبال نمی‌کردند. این است که مردم سوریه قیامی علیه دولت این کشور نکرده‌اند بلکه عده‌ای مزدورند که با فرمان از آمریکا و دریافت پول می‌خواهند ماهیت انقلاب‌های اسلامی منطقه را تغییر دهند.

طرح امنیت اخلاقی و اجتماعی که مدتی است در جامعه ایجاد شده به‌نظر شما تا چه اندازه توفیق داشته است؟

برای محو این پدیده ضدفرهنگی باید عزمی جدی و اراده‌ای عمومی شکل گیرد تا از طریق فرهنگی آن را ریشه کن کنیم. البته هستند کسانی که ظاهرا پول می‌گیرند تا لباس‌های زننده و ناجور در انظار بپوشند که باید با چنین افرادی شدیدا برخورد کرد.

شایعاتی هم درباره حذف یارانه‌ها به گوش می‌رسد....

‌ نه. همان‌طور که گفتید، شایعات است. امیدوارم مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند. این برای مردم مستعضف سخت است که پولی به آنها پرداخت شود و بعد جلوی آن را بگیرند. این حرکت آغاز سود بسیاری در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی دارد و این را من از دولتمردان نشنیده‌ام که قصد چنین کاری داشته باشند. اگر خدایی ناکرده چنین فکری هم وجود داشته باشد من به‌عنوان یک نماینده کوچک توصیه می‌کنم که مسئولان اصلا و ابدا این فکر را عملی نکنند که منع بعد از عطا قبیح و خلاف حکمت است و امکان دارد آثار اجتماعی و سیاسی سوئی برایمان داشته باشد.

لبنیات هفته گذشته با افزایش قیمت روبه‌رو شد، مجلس برای کنترل قیمت‌ها آیا برنامه خاصی دارد؟

پیش از این به کرات تذکر داده شد و در سفر استانی رئیس‌جمهور به لرستان نیز در جلسه یادآوری شد که شیرخشک‌های وارداتی که عمدتا در چین می‌آید، قیمت شیر را کاهش داده و داد همه دامداران را درآورده است. ما تذکر دادیم از ورود شیرخشک جلوگیری کنند تا مقداری قیمت شیر افزایش یابد و گاوداری‌ها ورشکست نشوند. اما این افزایش قیمت کنونی ربطی به این موضوع ندارد و توقع‌مان از دولت محترم این است که با پرداخت یارانه‌ها به کشاورزان و دامداران، خوراک و مواد اولیه ارزان‌تر در اختیار دامداران قرار گیرد تا قیمت شیر هم کاهش بیابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet