هدر اصلی
1390/04/12 16:10:00
سرویس سیاسی
حیدری دستنایی:

اختلاف‌نظرها با پایبندی به قانون به راحتی قابل رفع است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با شیوه عمل دولت و مجلس به منظور مانع نشدن دیدگا‎ه‌های متفاوت این دوقوه در مسیر دستیابی به اهداف نظام، گفت: قانون‌گرایی تنها راه برون رفت از اختلافات میان دولت و مجلس است‬.
اختلاف‌نظرها با پایبندی به قانون به راحتی قابل رفع است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با شیوه عمل دولت و مجلس به منظور مانع نشدن دیدگا‎ه‌های متفاوت این دوقوه در مسیر دستیابی به اهداف نظام، گفت: قانون‌گرایی تنها راه برون رفت از اختلافات میان دولت و مجلس است‬. https://cdn.icana.ir/d/019/6043.jpg اختلاف‌نظرها,با,پایبندی,به,قانون,به,راحتی,قابل,رفع,است Icana

"نورالله حیدری دستنایی" در گفت‏‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با تأکید بر لزوم حل اختلاف نظرهای موجود میان دولت و مجلس، گفت: در حال حاضر به دلایل گوناگون شاهد بروز اختلاف‌نظرهایی میان دولت و مجلس هستیم، نکته‏ای که با پایبندی به قانون به راحتی قابل رفع و رجوع است.

نماینده کیار، کوهرنگ، اردل و فارسان در مجلس به تشریح دلایل بروز اختلاف‌نظر پرداخت و اظهار کرد: قوه مجریه و مقننه هر دو از فکر قوی و قابلیت مدیریتی شایسته‏ای برخوردار هستند، نکته‏ای که در صورت بی‏توجهی ممکن است به بروز مشکلات ختم شود، از سوی دیگر نیروهای موجود در هر دو قوا در تلاش هستند تا بر رأس قدرت باقی بمانند، فکری که با توجه به سخنان مقام معظم رهبری باید از بین برود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، افزود: تشخیص قوه مجریه این است که قوا به صورت مطلق مستقل از هم حرکت ‏می‌کنند، نکته‏ای که موجب آسیب می‎شود به عبارت دیگر، دولت بر اساس این تفکر، انتظار دارد که تمام موضوع‎هایی که در قالب لایحه به مجلس ارائه می‎کند، بدون چون و چرا مورد پذیرش قرار بگیرد، خواسته‏ای که نمی‏تواند، مورد قبول قرار بگیرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان در رابطه با تشکیل کمیته‏ای به منظور افزایش تعامل میان دولت و مجلس، گفت: تشکیل چنین کمیته‏ای می‌تواند تا حدودی در جهت کم‏رنگ شدن اختلاف‌نظرهای دولت و مجلس مثمرثمر واقع شود، اما در این میان باید نسبت به انتخاب اعضای کمیته مذکور، حساسیت کافی را به کار برد و از انتصابی بودن اعضای این کمیته پرهیز شود.

وی افزود: برای انتخاب اعضای کمیته افزایش تعامل میان دولت و مجلس باید نظر تمام نمایندگان را مبنا قرار دهیم تا شاید مشکل‏های موجود با تکیه بر گفت‏وگو و تفاهم تا حدودی حل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet