هدر موبایل
1390/04/21 17:00:43
سرویس فرهنگی

اهدای هفت عنوان جدید کتابخانه علامه‌ مجلسی به کتابخانه‌ مجلس

"سید حسن موسوی بروجردی" رئیس کتابخانه پژوهشی علامه مجلسی در قمروز شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۰، ضمن مطالعه و بررسی برخی نسخ خطی، ۷ عنوان از انتشارات جدید کتابخانه علامه مجلسی را به کتابخانه‌ مجلس اهدء نمود.
اهدای هفت عنوان جدید کتابخانه علامه‌ مجلسی به کتابخانه‌ مجلس "سید حسن موسوی بروجردی" رئیس کتابخانه پژوهشی علامه مجلسی در قمروز شنبه 18 تیر 1390، ضمن مطالعه و بررسی برخی نسخ خطی، 7 عنوان از انتشارات جدید کتابخانه علامه مجلسی را به کتابخانه‌ مجلس اهدء نمود. https://cdn.icana.ir/d/019/3339.jpg اهدای,هفت,عنوان,جدید,کتابخانه,علامه‌,مجلسی,به,کتابخانه‌,مجلس Icana

به منظور تقدیر از این کار پسندیده و آگاهی خوانندگان محترم از تازه‌های حوزه‌ نشر این چند عنوان به‌طور مختصر معرفی می‌شود.

نهایة التحقیق فیما جری فی أمر فدک للصدیقة و الصدیق بالنص و التوثیق: این کتاب تحقیق و پژوهشی است در مصادر و اسناد کهن شیعی و سنی در باب خطبه‌ی فدک که دختر گرامی رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم حضرت فاطمه‌ی زهراء سلام الله علیها پس از رحلت والد مکرمشان ایراد فرمودند.

مجمع البحرین فی مناقب السبطین: فرهنگ‌نامه‌ای است کوچک در بیان روایات موجود در کتب فریقین از سیره و زوایای حیات و مناقب دو سبط نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و دو سید جوانان اهل بهشت امام حسن و امام حسین علیهما السلام.

إختیار المصباح الکبیر( و ما أضیف إلیه من الأدعیة): گزیده‌ای از ادعیه‌ی کتاب «مصباح المجتهد» شیخ طوسی است با حذف زیارات و احکام شرعی با ترتیبی دقیق‌تر از آن کتاب. این اختیار نیز دارای اضافاتی بسیار مهم است که توسط مؤلف بر مصباح افزوده شده است.

الباب المفتوح إلی ما قیل فی النفس و الروح: کتاب حاضر درباره‌ی مسئله‌ی نفس و روح انسان با نگاه کلامی صرف با در نظر گرفتن مبانی معارفی(آیات قرآنی و روایات ائمه اهل بیت علیهم السلام) و با نگاهی انتقادی نسبت به مبانی فلسفی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

تسلیة الحزین فی فقد العافیة و الاحباب و البنین: کتابی است حدیثی و در آن به برخی از آیات مشتمل بر ابتلاء انسان در دنیا، مسئله‌ی مرگ و ثواب صبر در مواجهه با آن و ثواب فراوانی که صبر بر مرگ نزدیکان و اطرافیان دارد می‌پردازد.

ناسخ القرآن و منسوخه و محکمه و متشابهه: کتابی است کهن در باب بررسی‌های دستورنامه جاوید اسلامی قرآن کریم و مسائل مرتبط با آن و حقایق وجوه مختلف آن و شیوه‌های صحیح و قطعی استفاده و فهم این متن مقدس.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet