خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/13 08:46:00
سرویس فرهنگی
رئیس فراکسیون گردشگری:

حلقه مدیریتی سازمان میراث فرهنگی به توسعه صنعت توریسم بی‌توجه است

رئیس فراکسیون گردشگری با تاکید بر اهمیت مدیریت مباحث توریسم و جذب گردشگر در کشور، خاطرنشان کرد: بخش حاکمیتی می‌تواند با خصوصی کردن و اعمال نظارت بر مباحث توریسم و گردشگری جایگاه این صنعت را در کشور تقویت کرده و با ایجاد هزارن فرصت شغلی به حل معضل بیکاری کمک کند.
حلقه مدیریتی سازمان میراث فرهنگی به توسعه صنعت توریسم بی‌توجه است رئیس فراکسیون گردشگری با تاکید بر اهمیت مدیریت مباحث توریسم و جذب گردشگر در کشور، خاطرنشان کرد: بخش حاکمیتی می‌تواند با خصوصی کردن و اعمال نظارت بر مباحث توریسم و گردشگری جایگاه این صنعت را در کشور تقویت کرده و با ایجاد هزارن فرصت شغلی به حل معضل بیکاری کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/8379.jpg حلقه,مدیریتی,سازمان,میراث,فرهنگی,به,توسعه,صنعت,توریسم,بی‌توجه,است Icana

"اسدالله عباسی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به ثبت مجموعه باغ‌های ایرانی در فهرست میراث جهانی یونسکو، گفت: ثبت آثار باستانی و طبیعی ایران در مجامع بین المللی باعث شناخت این آثار به دنیا می‌شود و در صورتی که بتوانیم امکانات لازم برای جذب توریست و گردشگر را در این مناطق ایجاد کنیم، می‌توانیم در آمدزایی و منفعت اقتصادی مناسبی را برای کشور داشته باشیم.

نماینده مردم رودسر و املش با تاکید بر اهمیت مدیریت مباحث توریسم و جذب گردشگر در کشور، تصریح کرد: وجود اعتبارات کافی برای توسعه صنعت توریسم و مدیریت مصمم و کاردان برای استفاده و گسترش گردشگری با توجه به امکان طبیعی این موضوع در کشور دو موضوع مهمی است که ارتقا آن باید به جد پیگیری شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خصوصی سازی صنعت توریسم را گام مهمی در ارتقا و توسعه این صنعت دانست و افزود: بخش حاکمیتی با خصوصی کردن و اعمال نظارت بر مباحث توریسم و گردشگری جایگاه صنعت گردشگری را در کشور تقویت می‌کند و با ایجاد هزارن فرصت شغلی به حل معضل بیکاری نیز کمک می‌نماید.

عباسی ادامه داد: برای توسعه هر صنعت و یا هر نهادی در کشور لازم است دولت ابتدا اعتبار‌های زیر ساختی را فراهم کند و بعد با خصوصی‌سازی این بخش‌ها امکان کارکرد هر چه بهتر آن را مهیا سازد اما متاسفانه در حال حاضر بخش مدیریتی مباحث توریسم و میراث فرهنگی عملکرد ضعیفی دارد که با این عملکرد نمی‌توان از این صنعت و این نعمت‌های خدادادی برای کشور درامدزایی داشت.

با ثبت باغ‌های ایرانی در یونسکو میراث ثبت شده جهانی ایران به ۱۳ عدد رسید. مجموعه باغ‌های ایرانی شامل ۹ باغ از استان‌های مختلف کشور است که از سوی کارشناسان میراث جهانی به عنوان یک اثر جهانی ثبت شد.این باغ‌ها عبارت‌اند از باغ ماهان کرمان، عباس آباد بهشهر، چهلستون اصفهان، فین کاشان، ارم شیراز، پاسارگاد، دولت آباد یزد، پهلوان پور یزد و اکبریه بیرجند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet