هفته دفاع مقدس
1390/04/13 10:42:45
سرویس اقتصادی
خسته‌بند با ارزیابی مثبت از عملکرد بانک مرکزی در کاهش قیمت ارز؛

سرمایه‌گذاری در بورس قیمت ارز را تثبیت می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مسئولان بانک مرکزی با اقدام‌های مناسب خود از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار و سودجویی دلالان جلوگیری کردند، گفت: یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای کنترل قیمت ارز، کنترل حج نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و بازار بورس است.
سرمایه‌گذاری در بورس قیمت ارز را تثبیت می‌کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مسئولان بانک مرکزی با اقدام‌های مناسب خود از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار و سودجویی دلالان جلوگیری کردند، گفت: یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای کنترل قیمت ارز، کنترل حج نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و بازار بورس است. https://cdn.icana.ir/d/019/7843.jpg سرمایه‌گذاری,در,بورس,قیمت,ارز,را,تثبیت,می‌کند Icana

"حسن خسته‌بند" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ‌تصریح کرد: افزایش جهانی قیمت نفت تأثیر منفی روی قیمت فلزهایی مانند طلا می‌گذارد و باعث افزایش قیمت جهانی آن فلز می‌شود.

 

کاهش بهای جهانی نفت قیمت ارز را کاهش داد

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که نوسان جهانی قیمت نفت از جمله علت‌های نوسان قیمت ارز و طلا در بازار داخلی است، افزود: وجود دلالان در بازار طلا و ارز برای کسب سود از جمله علت‌های اصلی بی‌ثباتی قیمت طلا و ارز در بازار است.

وی با یادآوری این که در هفته‌های اخیر قیمت ارز در بازار داخلی نوسان‌های زیادی داشته است، اظهار کرد: مسئولان بانک مرکزی با اقدام‌های مناسب خود از افزایش کاذب قیمت ارز در بازار و سودجویی دلالان جلوگیری کردند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که یکی از مناسب‌ترین راه‌ها برای کنترل قیمت ارز، کنترل حجم نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و بازار بورس است، تصریح کرد: با کاهش حجم نقدینگی تقاضا برای خرید ارز کاهش می‌یابد و می‌توان قیمت هرز را کنترل کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet