حلول ماه ربیع الاول
1390/04/15 17:22:40
سرویس استان ها
مجید نصیرپور سردهائی:

کمبود آب آشامیدنی مشکل اساسی مردم سراب است

نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس ،گفت : مشکل اصلی مردم این شهرستان، کمبود آب آشامیدنی است؛ این امر شهروندان این شهر را با مشکلات فراوانی روبه‌رو کرده است.
کمبود آب آشامیدنی مشکل اساسی مردم سراب است نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس ،گفت : مشکل اصلی مردم این شهرستان، کمبود آب آشامیدنی است؛ این امر شهروندان این شهر را با مشکلات فراوانی روبه‌رو کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3257.jpg کمبود,آب,آشامیدنی,مشکل,اساسی,مردم,سراب,است Icana

"مجید نصیر پورسردهائی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) اظهار کرد: 65 درصد جمعیت شهرستان سراب را مردم روستایی تشکیل می دهند، آنها به همین علت نیاز ضروری به منابع آبی دارند که بتوانند زمین های کشاورزیشان را آبیاری کنند.

نماینده مردم سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی افزود: بسیاری از فاضلاب‌های روستاهای شهرستان سراب به‌صورت سنتی اداره می‌شوند، این نوع فاضلاب سلامت شهروندانمان را به خطرمی‌اندازد.

وی ادامه داد: روستاهایی با جمعیتی افزون‌بر دو هزار نفر در شهرستان سراب هنوز فاضلاب مکانیزه ندارند.

به گفته وی، با توجه به این که برخی ازمردم شهرستان سراب دامدار هستند، اگر ما بتوانیم دفع فضولات دام‌ها را مکانیزه کنیم، می‌توانیم کودهای کشاورزی بسیاری را تولید کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: شهرستان سراب به مرکزیت شهر سراب در استان آذربایجان شرقی ایران قرار دارد، این شهرستان به دلیل واقع شدن در میان دو کوه سبلان و بزقوش، آب و هوای سرد در زمستان و خنک و ملایم در تابستان دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet