حلول ماه ربیع الاول
1390/04/12 16:47:21
سرویس بین الملل
کرمی‌راد:

حکم دادگاه ویژه در پرونده رفیق حریری در جهت خواست آمریکا است

نماینده کرمانشاه با اشاره به صدور حکم دادگاه ترور رفیق حریری و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله، یادآور شد: حکم دادگاه بین‌المللی ویژه در پرونده رفیق حریری در جهت خواست آمریکا است.
حکم دادگاه ویژه در پرونده رفیق حریری در جهت خواست آمریکا است نماینده کرمانشاه با اشاره به صدور حکم دادگاه ترور رفیق حریری و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله، یادآور شد: حکم دادگاه بین‌المللی ویژه در پرونده رفیق حریری در جهت خواست آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/250.jpg حکم,دادگاه,ویژه,در,پرونده,رفیق,حریری,در,جهت,خواست,آمریکا,است Icana

"محمد کرمی‌راد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره صدور حکم دادگاه ترور "رفیق حریری" و محکومیت برخی اعضای حزب‌الله، گفت: این حکم در جهت خواست آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی با هدف تخریب و تضعیف روحیه مقاومت نهضت‌های آزادیخواه خاورمیانه صادر شد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توضیحات "سیدحسن نصرالله" دبیرکل حزب الله لبنان راجع به حکم این دادگاه بین‌المللی، تصریح کرد: ایشان با توضیحات خود پشت صحنه دادگاه صهیونیستی- آمریکایی را افشا کرد و اکنون توپ در زمین مجامع حقوقی بین المللی است که باید راجع به حکم سیاسی دادگاه لاهه توضیح دهند.

وی با بیان اینکه گروه‌های دینی، سیاسی و اجتماعی لبنان باید مراقب فتنه‌گری واشنگتن و لابی صهیونیسم باشند، افزود: غرب و حکام عرب وابسته به آن می‌خواهند بین شیعه و سنی در لبنان اختلاف ایجاد کند تا دولت جدید این کشور تضعیف شود و نزاع داخلی شکل بگیرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری شکست آمریکا در برابر خیزش‌های اسلامی، اظهار کرد: تداوم چنین روندی منافع ایالات متحده و موجودیت رژیم صهیونیستی را به جد تهدید می‌کند، از این رو مقامات کاخ سفید با ادعای حمایت از حقوق بشر، مبارزه با تروریزم یا مانور‌های حقوقی همچون محکومیت اعضای حزب الله لبنان در دادگاه ترور "رفیق حریری" می‌کوشند تا نبض تحرکات منطقه را بدست بگیرند که البته موفق نخواهند شد.

وی ادامه داد: سیر تحولات منطقه و نهضت‌های رهایی بخش به سویی می‌رود که در آینده‌ای نزدیک موج بیداری به سایر ملت‌های مستقل جهان نیز می‌رسد و آنها را نیز علیه زیاده خواهی‌های غرب به خروش می‌آورد.

حکم دادگاه بین المللی ویژه رسیدگی به ترور "رفیق حریری" نخست وزیر سابق لبنان، روز پنج شنبه-۹ تیرماه- به دادستان کل این کشور تسلیم شد. گفته می‌شود که متهمان از اعضای حزب‌الله لبنان هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet