حلول ماه ربیع الاول
1390/04/13 10:12:46
سرویس سیاسی
اسماعیلی ضمن تاکید بر تعامل دولت و مجلس:

نظرات نمایندگان تحت تاثیر حاشیه‌های سیاسی قرار نگیرد

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه لازم‌الاجرا بودن قانون مور د تایید مقام معظم رهبری است، گفت: اگربتوانیم فضایی ایجاد کنیم که حرف‌ها و نظرات نمایندگان تحت تاثیرحاشیه‌های سیاسی قرار نگیرد و مباحث در یک فضای تخصصی بررسی شود، همه مشکلات حل خواهد شد.
نظرات نمایندگان تحت تاثیر حاشیه‌های سیاسی قرار نگیرد عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان آنکه لازم‌الاجرا بودن قانون مور د تایید مقام معظم رهبری است، گفت: اگربتوانیم فضایی ایجاد کنیم که حرف‌ها و نظرات نمایندگان تحت تاثیرحاشیه‌های سیاسی قرار نگیرد و مباحث در یک فضای تخصصی بررسی شود، همه مشکلات حل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/8355.jpg نظرات,نمایندگان,تحت,تاثیر,حاشیه‌های,سیاسی,قرار,نگیرد Icana

"ولی اسماعیلی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، تفاهم قوا را عامل بسیاری از موفقیت‌ها دانست و گفت: یکی از مصداق‌های بارز تعامل دولت و مجلس موضوع ادغام وزارتخانه‌ها بود که نتایج مثبت آن را خواهیم دید. 

نماینده مردم گرمی درمجلس شورای اسلامی بابیان آنکه این لوایح چندین ماه در حاشیه و تحت تاثیرالتهابات سیاسی قرارگرفته بود، افزود: بر این اساس ماه‌ها کارمفیدی انجام نگرفت و کارها روی زمین مانده بود. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس، ادامه داد: درسایه تلاش و کوشش هیئت رییسه مجلس و دولت و بحث‌های کارشناسی ومهمتر از اینها متقاعد شدن روسای قوا به اینکه هرچه بدنه تخصصی مجلس و دولت بگوید باید عمل شود، کار را به سرانجام رساند. 

 وی تاکید کرد: اگر بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که حرف‌ها ونظرات نمایندگان تحت‌تاثیرحاشیه‌های سیاسی قرارنگیرد و مباحث دریک فضای تخصصی بررسی شود، همه مشکلات حل خواهد شد. 

 

قانون لازم الاجراست و این مورد تایید رهبری است

اسماعیلی تصریح کرد: مثلا ادغام وزارتخانه‌های کار، رفاه و تعاون، این یک موضوع کارشناسی است و باید یک کمیته کارشناسی ازدولت ومجلس با عقلانیت تمام دراین باره تصمیم بگیرند که البته دراین مورد این کمیته جواب داد،  پس اگراین مسیر ادامه پیدا کند که البته مسیر گذشته مجلس با دولت بوده است خیلی از کارهایی که درحال حاضرعقب افتاده، عقب نمی‌افتاد و خیلی زودتر از اینها انجام می گرفت. 

 نماینده مردم گرمی با بیان آنکه تحلیل من این است که در روزهای اخیر قدم‌های مثبتی بین مجلس و دولت انجام گرفته، اضافه کرد: امیدواریم برای آنکه کارها روی زمین نماند این تعاملات ادامه داشته باشد. 

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری در روز پنچ شنبه، تاکید کرد: من فکر می‌کنم درخواست رهبری از ما  و مسئولان هم همین بود و دولت هم باید خود را مقید به اجرای قانونی که مورد تایید شورای نگهبان و مجلس است، بداند، قانون لازم الاجراست و این مورد تایید رهبری است و ازطریق مجلس هم باید به اجرای درست آن کمک شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبرمعظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet