شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1390/04/13 10:26:33
سرویس اقتصادی
نورالله حیدری دستنایی:

پرآب‌ترین استان کشور با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با انتقاد از فقدان برنامه‌ریزی دقیق برای مهار آب‌های سطحی استان چهارمحال بختیاری، خشکسالی را مهمترین مشکل کشاورزان این استان اعلام کرد و گفت: چهارمحال بختیاری پرآب‌ترین استان کشور است که به علت فقدان برنامه‌ریزی با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند.
پرآب‌ترین استان کشور با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس با انتقاد از فقدان برنامه‌ریزی دقیق برای مهار آب‌های سطحی استان چهارمحال بختیاری، خشکسالی را مهمترین مشکل کشاورزان این استان اعلام کرد و گفت: چهارمحال بختیاری پرآب‌ترین استان کشور است که به علت فقدان برنامه‌ریزی با خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3269.jpg پرآب‌ترین,استان,کشور,با,خشکسالی,دست,و,پنجه,نرم,می‌کند Icana

"نورالله حیدری دستنایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) خشکسالی را مهمترین مشکل کشاورزان استان چهارمحال بختیاری اعلام کرد.

نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در چند سال گذشته با تغییر شکل بارش در استان چهارمحال بختیاری از برف به باران، شاهد این هستیم که این استان پربارش به علت فقدان برنامه‌ریزی برای مهار آب‌های روان با مشکل خشکسالی روبه‌رو شده است و سفره‌های زیرزمینی این استان نیز در حال خالی شدن هستند.

 

60درصد کشاورزان چهارمحالی به‌علت خشکسالی، گندم‌های دیم را به جای علوفه برداشت کردند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این که خشکسالی و تبدیل شدن منابع آبی چهارمحال بختیاری به آب‌های روان خسارت‌های جبران‌ناپذیری به کشاورزان این منطقه وارد کرده است؛ تصریح کرد: 60 درصد از کشاورزان چهارمحالی که امسال گندم دیم کاشته بودند، به علت خشکسالی مجبور شدند گندم‌های خود را زودتر از موعد برداشت به شکل علوفه برداشت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet