هدر موبایل
1390/04/12 18:05:23
سرویس فرهنگی
محمدتقی رهبر:

لحظات شعبان‌المعظم را قدر بدانیم

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به حلول ماه شعبان خاطر نشان کرد: در این ماه برکات بسیاری بر مومنان نازل می‌شود و شایسته است که همه ما از این لحظات معنوی به خوبی بهره برداری کنیم.
لحظات شعبان‌المعظم را قدر بدانیم رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به حلول ماه شعبان خاطر نشان کرد: در این ماه برکات بسیاری بر مومنان نازل می‌شود و شایسته است که همه ما از این لحظات معنوی به خوبی بهره برداری کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/8404.jpg لحظات,شعبان‌المعظم,را,قدر,بدانیم Icana

"محمد تقی رهبر" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به فرا رسیدن ماه شعبان المعظم گفت: ماه شعبان، ماه هشتم از ماههای قمری، ماهی بسیار شریف و منسوب به رسول خدا (ص) است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: برای این ماه فضایل بسیاری ذکر شده و پیامبر فرمودند" شعبان ماه من است و رمضان ماه خدا و هر کس یک روز از ماه من را روزه بگیرد، من در قیامت شفیع او خواهم بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس اضافه کرد: هنگامی که ماه شعبان فرا می‌رسید امام سجاد (ع) اصحاب خود را فرا می‌خواندند و درباره فضیلت این ماه سخن می‌گفتند. آنگاه می‌فرمودند هر کس برای محبت پیامبر و تقرب به خداوند، ماه شعبان را روزه بدارد، خداوند او را در روز قیامت مشمول کرامت خود می‌گرداند و بهشت را برای او لازم می‌شمارد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه برای این ماه اعمال بسیاری برای مومنین ذکر شده اظهار داشت: علاوه بر روزه که فضیلت بسیاری دارد، اعمال دیگری همچون نماز، اذکار، دعا‌ها و استغفار نیز در این ماه وارد شده است که در کتاب شریف مفاتیح الجنان در فصل اعمال ماه شعبان ذکر شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: حوادث و وقایع تاریخی فراوانی نیز در ماه شعبان روی داده که مهم‌ترین آن ولادت حضرات معصومین امام حسین، سید الساجدین، ابو الفضل العباس و مهدی موعود (عج) است.

رهبر تاکید کرد: ماه شعبان مقدمه ورود به ماه ضیافت الهی یعنی رمضان است و شایسته است که مومنین از لحظات و روزهای این ماه پر برکت به خوبی استفاده کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet