هدر موبایل
1390/04/13 14:05:36
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی:

برخی افراد، مأمور ایجاد اختلاف‌افکنی میان سه قوه هستند

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم افزایش تعامل میان دولت و مجلس، گفت: متأسفانه برخی مأموریت دارند تا با ایجاد اختلاف در دستگاه‎های قضایی، تقنینی و اجرایی، مانع پیشبرد کارها براساس چارچوب عقلانی شوند.
برخی افراد، مأمور ایجاد اختلاف‌افکنی میان سه قوه هستند عضو فراکسیون انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم افزایش تعامل میان دولت و مجلس، گفت: متأسفانه برخی مأموریت دارند تا با ایجاد اختلاف در دستگاه‎های قضایی، تقنینی و اجرایی، مانع پیشبرد کارها براساس چارچوب عقلانی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/7502.jpg برخی,افراد،,مأمور,ایجاد,اختلاف‌افکنی,میان,سه,قوه,هستند Icana

سید"محمدجواد ابطحی" در گفت‎وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با تأکید بر این موضوع که اختلاف‎های میان دولت و مجلس باید در فضای دوستانه رفع و رجوع شود، گفت: اختلاف نگاه‏ها امری طبیعی است و در کشورهای مختلف ما شاهد وجود دیدگاه‏های متفاوت هستیم، اما باید تلاش کرد تا این اختلاف‌نظرها در فضایی دوستانه مطرح و تصمیم‎های لازم اتخاذ شود.

 

برای حل اختلاف دولت و مجلس، معاونان پارلمانی قوی انتخاب شوند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس، افزود: در اولین گام برای حل اختلاف‏ها لازم است تا دولت در انتخاب معاونان پارلمانی قوی قدم بردارد، در واقع با تکیه بر معاونان پارلمانی قوی می‎توان تا حدی زیادی در زمینه حل اختلاف‎ها و ایجاد تفاهم موفق عمل کرد، چرا که برخی معاونان پارلمانی با عملکرد ضعیف خود موجب بروز مشکل میان مجلس و دولت می‎شوند.

 

استمرار جلسه‎های مشترک مجلس و دولت، عامل ایجاد تفاهم میان این دو قوه

وی با تأکید بر لزوم استمرار جلسه‎های مشترک میان مجلس و دولت، اظهار کرد: ما از رئیس دولت خواستیم که هر ماه، نمایندگان مجلس و دولت جلسه مشترکی به منظور بررسی امور مختلف برگزار کنند تا اختلاف‎ها به سطح عمومی کشیده نشود، این درخواست با استقبال رئیس‏جمهور روبرو شد؛ اما متأسفانه این موضوع هنوز عملی نشده است.

 

ایجاد قوانین مناسب؛ مانعی در مسیر ایجاد اختلاف میان قوا

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده مناسب مجلس از قابلیت‎های موجود، خاطرنشان کرد: اداره قوانین در کنار کارشناس‎های مجرب باید با دقت بیشتری به بررسی طرح‏ها بپردازد به نحوی که از دو فوریتی کردن طرح‎هایی که هیچ نیازی به فوریت ندارد، پرهیز شده و اجازه داده شود تا با کارشناسی مناسب قوانین بدون کمترین ابهام ایجاد شوند، در واقع باید تلاش شود تا با نوشتن قانون مناسب، مانع بروز اختلاف شویم.

ابطحی با بیان این موضوع که برخی مأموریت دارند تا با ایجاد اختلاف در دستگاه‎های قضایی، تقنینی و اجرایی، مانع پیشبرد کارها براساس چارچوب عقلانی شوند، اظهار کرد: مسئولان قوه مجریه و مقننه باید از برگزاری جلسه‏های مشترک مستمر به عنوان راهی برای حل مشکلات بهره ببرند، چون در این صورت شاهد حل مشکلات با تنش کمتری خواهیم بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز پنج‌شنبه -۹تیر ماه ـ در دیدار مسئولان نظام و قشرهای مختلف مردم با یادآوری کار و تلاش گسترده و پرامید دستگاه‌های گوناگون در سراسر کشور، موضوع ادغام وزارتخانه ها و کوچک کردن دولت را، بسیار مهم برشمردند و با اشاره به همکاری متقابل دولت و مجلس در این مسئله افزودند: اینگونه کارها باید با جدیت دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet