هدر موبایل
1390/04/13 11:15:55
سرویس سیاسی

هشدار 3 عضو کنگره درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان

سه سناتور برجسته آمریکا با خروج نظامیان این کشور از افغانستان مخالفت کرده و آن را به سود طالبان دانستند.
هشدار 3 عضو کنگره درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان سه سناتور برجسته آمریکا با خروج نظامیان این کشور از افغانستان مخالفت کرده و آن را به سود طالبان دانستند. https://cdn.icana.ir/d/019/5202.jpg هشدار,3,عضو,کنگره,درباره,خروج,نیروهای,آمریکایی,از,افغانستان Icana

به گزارش خانه ملت  (www.icana.ir) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، سه سناتور آمریکایی در سفر به کابل از برنامه "باراک اوباما" رئیس‌جمهور آمریکا برای خروج 33 هزار نیروی آمریکایی از افغانستان تا ماه سپتامبر سال 2012 میلادی ابراز نگرانی واعلام کردند که این طرح‌ می‌تواند تلاش‌هایی که برای شکست شبه‌نظامیان طالبان انجام شده است را به هدر دهد.
"جان مک‌کین"، "جو لیبرمن" و "لیندسی گراهام" سناتورهای آمریکایی که به افغانستان سفر کرده‌اند اعلام کردند که از پیشرفت نیروهای امنیتی افغان دلگرم شده‌اند ولی طرح اوباما برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان می‌تواند تهدیدهایی غیرضروری ایجاد کند.
جان مک‌کین که در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال2008 میلادی، رقیب اوباما بود با اعلام این‌که هیچ کدام از رهبران نظامی تاکنون موضعی در حمایت از برنامه زمانی اوباما برای خروج نیروها از افغانستان اتخاذ نکرده‌اند، گفت که این طرح "تهدیدهایی غیرضروری" ایجاد می‌کند.
سناتور جان الن نیز گفت که برنامه ارائه شده توسط اوباما از آنچه ارتش انتظار داشت، فشرده‌تر است. وی تاکید کرد که خروج موفقیت‌آمیز نیروهای ارتش آمریکا از افغانستان نیازمند پیشرفتی همه‌جانبه از جمله کمک‌های بیشتر از جانب هم‌پیمانان و فساد کمترمالی در افغانستان است.
لیندسی گراهام نیز با اشاره به دستاوردهای امنیتی نیروها افغان ابراز خوش‌بینی کرد که این نیروها به زودی بتوانند مسئولیت تامین امنیت در افغانستان را بر عهده بگیرند.
وی همچنین گفت: "خروج نیروهای آمریکا از افغانستان تحولی است که دشمن به دنبال شنیدن آن است. هدف ما تضمین این مسئله است که دشمن و همچنین مردم افغانستان چیزی درباره خروج از این کشور نخواهند شنید."
سخنان این سناتورهای آمریکایی در حالی بیان می‌شود که حدود 70 درصد از مردم آمریکا با برنامه زمانبندی  خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان موافقت کرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet