هدر موبایل
1390/04/14 01:23:46
سرویس سیاسی

گرامیداشت نود ویکمین سالگرد انقلاب عراق در پارلمان

پارلمان عراق نود ویکمین سالگرد انقلاب سال ۱۹۲۰ میلادی این کشور را جشن گرفت.
گرامیداشت نود ویکمین سالگرد انقلاب عراق در پارلمان پارلمان عراق نود ویکمین سالگرد انقلاب سال 1920 میلادی این کشور را جشن گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/6660.jpg گرامیداشت,نود,ویکمین,سالگرد,انقلاب,عراق,در,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل  از خبرگزاری اصوات العراق، پارلمان عراق نود ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب مردم این کشور درسال 1920 میلادی  که منجر به بیرون راندن نیروهای اشغالگر بریتانیایی از خاک این کشور و کسب استقلال عراق شد را گرامی داشت.
در این مراسم که با حضور "اسامه النجیفی"  رئیس پارلمان عراق و شماری از نمایندگان پارلمان  برگزار شد بیانیه ای خوانده شد که در آن انقلاب سال 1920 به عنوان عامل اصلی به وجود آمدن اتحاد در سیاست و مذهب میان مردم عراق دانسته شده است.
"عبود الیساوی" یکی از نمایندگان پارلمان عراق که در این مراسم حضور داشت، گفت: انقلاب سال 1920 میلادی باعث سرافرازی همه مردم عراق شد مردمی که در این انقلاب سهیم بودند و در ساختن عراق مدرن نقش داشتند.
وی همچنین از پارلمان عراق خواست همه ساله 30 ژوئن را به عنوان سالگرد انقلاب 1920 این کشور به عنوان روز ملی عراق نامگذاری و تعطیل اعلام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet