هدر اصلی
1390/04/13 13:28:23
سرویس اقتصادی
علاءالدین بروجردی:

برای حضور در بازار جهانی،بایدبه سمت تجمیع اراضی‌کشاورزی حرکت کنیم

نماینده مردم بروجرد، تداوم کشاورزی سنتی و کار بدون برنامه بر روی زمین‌های خرد را از دلایل اصلی مقرون به صرفه نبودن کشاورزی برای کشاورزان ایرانی ارزیابی کرد و بر لزوم حرکت به سمت تجمیع اراضی کشاورزی تأکید کرد.
برای حضور در بازار جهانی،بایدبه سمت تجمیع اراضی‌کشاورزی حرکت کنیم نماینده مردم بروجرد، تداوم کشاورزی سنتی و کار بدون برنامه بر روی زمین‌های خرد را از دلایل اصلی مقرون به صرفه نبودن کشاورزی برای کشاورزان ایرانی ارزیابی کرد و بر لزوم حرکت به سمت تجمیع اراضی کشاورزی تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3624.jpg برای,حضور,در,بازار,جهانی،بایدبه,سمت,تجمیع,اراضی‌کشاورزی,حرکت,کنیم Icana

 "علاءالدین بروجردی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) یکی از دلایل غیر اقتصادی بودن فعالیت کشاورزی و بالا بودن قیمت تمام شده محصولات در ایران را ، تداوم کشاورزی به شیوه سنتی در مزارع کوچک اعلام کرد و گفت: کشاورزی اقتصادی و مقرون به صرفه در تعریف جهانی خود نیازمند کار بر روی مزارع بزرگ بر اساس برنامه کشت مشخص و هدفمند است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشاورزی ما برای حضور در بازار جهان نیازمند تبدیل زمین‌های کوچک و ناهمگن به اراضی تجمیع شده و یک‌دست است، تا بتواند با استفاده از ابزارهای مدرن کشاورزی، هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت را به حداقل برساند و میزان تولید را نیز به طرز چشمگیری افزایش دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تجمیع اراضی در کشور نیازمند برنامه‌ریزی بلند مدت و فرهنگ‌سازی در بین کشاورزان است، تأکید کرد: تجمیع اراضی کشاورزی به معنای یکپارچه شدن این اراضی و نهادینه شدن کشاورزی مکانیزه در سیستم کشاورزی ماست؛ از همین رو رسیدن به این هدف نیاز به یک برنامه‌ریزی بلند مدت و عزم جدی برای تغییر فرهنگ کشاورزی در کشور دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet