هدر موبایل
1390/04/13 14:39:02
سرویس سیاسی

حسنی مبارک به ترور رئیس اسبق پارلمان متهم شد

یک وکیل بلندپاییه مصری مبارک را به ترور رئیس اسبق پارلمان متهم کرد.
حسنی مبارک به ترور رئیس اسبق پارلمان متهم شد یک وکیل بلندپاییه مصری مبارک را به ترور رئیس اسبق پارلمان متهم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2360.jpg حسنی,مبارک,به,ترور,رئیس,اسبق,پارلمان,متهم,شد Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir)  به نقل از روزنامه سعودی الریاض، " سمیر صبری " وکیل مصری و عضو اتحادیه وکلای حقوق بشر آفریقا – آسیا نامه درخواستی به " عبدالمجید محمود " دادستان کل مصر ارسال و در آن " حسنی مبارک " رئیس جمهور مخلوع مصر و تعدادی ازمقامات حکومت سابق این کشور را به ترور رئیس اسبق پارلمان متهم کرد.
این وکیل مصری اعلام کرد که رئیس جمهور وقت مصر، " صفوت شریف " رئیس سابق مجلس سنا و دو بازرگان مصری در ترور " رفعت محجوب" رئیس اسبق پارلمان دست داشتند.
وی افزود: محجوب در اکتبر 1990 از میان 450 گلوله ای که به همراهانش اصابت کرد، با هشت گلوله کشته شد. در این عملیت، راننده و دو کارمند پارلمان نیز ترور شدند.
وی اضافه کرد: بر اساس بررسی ها و تحقیقات صورت گرفته معلوم شده که محجوب به دلیل در اختیار داشتن اسنادی در مورد فساد مالی مبارک در برخی معاملات مالی به ویژه شراکت در یک شرکت اسلحه سازی و خودداری از دراختیار گذاشتن آنها به صفوت شریف ترور شد.
انقلاب مردمی مصر در ژانویه سال جاری میلادی ( 2012 ) به سقوط حکومت مبارک نتیجه داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet