ایام محرم 1398
1390/04/13 14:46:35
سرویس فرهنگی
ملک‌محمدی:

باید از قاچاق بازی‌های رایانه‌ای خارجی به کشور جلوگیری کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی و متناسب با ارزش‌های جامعه ایران را مهم و ضروری دانست و تأکید کرد: ورود بازی‌های رایانه‌ای خارجی به شکل انبوه و با قیمت بسیار نازل به کشور، موجب افت تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای داخلی و ضرر و زیان تولیدکنندگان داخلی می‌شود.
باید از قاچاق بازی‌های رایانه‌ای خارجی به کشور جلوگیری کرد عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی و متناسب با ارزش‌های جامعه ایران را مهم و ضروری دانست و تأکید کرد: ورود بازی‌های رایانه‌ای خارجی به شکل انبوه و با قیمت بسیار نازل به کشور، موجب افت تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای داخلی و ضرر و زیان تولیدکنندگان داخلی می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/6399.jpg باید,از,قاچاق,بازی‌های,رایانه‌ای,خارجی,به,کشور,جلوگیری,کرد Icana

"حسن ملک محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به جایگاه نخست ایران در تولید بازی‌های رایانه‌ای در میان کشورهای منطقه، گفت: ایران در عرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای ارزشی در جایگاه قابل قبولی قرار دارد و حفظ این جایگاه نیازمند حمایت و اهتمام نظر دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این عرصه است.

نماینده مردم دامغان در مجلس تولید بازی‌های رایانه‌ای را اقدامی فرهنگ‌ساز در جهت معرفی فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی به جوانان و همه مردم جهان دانست و تصریح کرد: بازی‌های رایانه‌ای تولید داخل مبتنی بر ارزش‌های اسلامی و اصیل است که این بازی‌های می‌توانند سطح فرهنگی و علمی جامعه و بویژه جوانان را ارتقا بخشند.

ملک محمدی تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی و متناسب با ارزش‌های جامعه ایران را مهم و ضروری توصیف کرد و ادامه داد: با تولید محصولات فرهنگی مانند بازی‌های رایانه‌ای می‌توان ارزش‌های فرهنگی و مذهبی اصیل جامعه را در نسل جدید پرورش داد و نهادینه کرد و این مهم مستلزم نظارت بر کیفیت محتوایی بازی‌های رایانه‌ای است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن انتقاد از ورود انبوه بازی‌های رایانه‌ای خارجی به کشور اظهار داشت: متأسفانه بازی‌های رایانه‌ای خارجی که مضامینی نامناسب دارند و با ارزش‌های فرهنگی جامعه ما در تضاد هستند، به شکل انبوه و با قیمت بسیار نازل در کشور عرضه می‌شوند و همین مسئله موجب افت تولید و عرضه بازی‌های رایانه‌ای داخلی و ضرر و زیان تولیدکنندگان می‌شود.

وی افزود: مجلس با تصویب قوانین مربوط به کپی رایت، از تولیدکنندگان داخلی بازی‌های رایانه‌ای حمایت می‌کند و آماده ایجاد سازوکارهای قانونی برای جلوگیری از ورود بی‌رویه بازی‌های خارجی به کشور است.

ملک‌محمدی با تأکید بر ضرورت نظارت بر توزیع بازی‌های رایانه‌ای ازسوی مسئولان اجرایی کشور تصریح کرد: دولت باید بسترهای لازم برای جلوگیری از قاچاق بازی‌های رایانه‌ای و سایر محصولات فرهنگی به کشور را فراهم کند تا تولیدکنندگان داخلی این محصولات بتوانند در بازار سالم به فعلالیت و رقابت بپردازند.

با ابلاغ دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با سیاست های جدید هیأت مدیره بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، صدور کلیه مجوزهای مربوط به بازی‌های رایانه‌ای به این بنیاد واگذار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet