هدر اصلی
1390/04/13 15:56:19
سرویس سیاسی

حزب پیروز در انتخابات پارلمانی تایلند: دولت ائتلافی تشکیل می دهیم

حزب مخالف دولت تایلند که در انتخابات پارلمانی بیشترین آرا را از آن خود کرد از تشکیل دولت ائتلافی خبر داد.
حزب پیروز در انتخابات پارلمانی تایلند: دولت ائتلافی تشکیل می دهیم حزب مخالف دولت تایلند که در انتخابات پارلمانی بیشترین آرا را از آن خود کرد از تشکیل دولت ائتلافی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/8401.jpg حزب,پیروز,در,انتخابات,پارلمانی,تایلند:,دولت,ائتلافی,تشکیل,می,دهیم Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از یونایتدپرس، " ینگلوک شیناواترا " رهبر حزب " بویا تای " ( مخالف دولت ) تایلند امروز دوشنبه اعلام کرد دولت ائتلافی با مشارکت احزاب پیروز انتخابات تشکیل می دهد.
حزب بویا تای که توانست در انتخابات پارلمانی دیروز تایلند 265 کرسی از 500 کرسی پارلمان را در اختیار بگیرد از ائتلاف خود با احزاب " شارتهایباتانا "، " شارت بتانا بوا باندین "، " بالانگ چون " و " ماشون " خبر داد.
این احزاب با جمع کرسی های کسب شده از سوی حزب بویا تای، 299 کرسی از 500 کرسی پارلمان را در اختیار خواهند داشت.
رهبر حزب بویا تای که اولین نخست وزیر زن در تایلند به شمار می رود به بهبود وضعیت اقتصادی و مبارزه با فساد مالی تعهد داده است.
" ایبهیسیت ویجاجیوا " نخست وزیر تایلند بعد از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی نیز از رهبری حزب دموکرات حاکم که در مقابل حزب بویا تای شکست خورد، استعفا داد.
بر اساس قانون اساسی تایلند پارلمان جدید باید طی یک ماه بعد از انتخابات تشکیل شود و نمایندگان پارلمان جدید نیز یک ماه فرصت خواهند داشت تا نخست وزیر را انتخاب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet