هدر اصلی
1390/04/14 17:40:22
سرویس استان ها
آلیا خبر داد:

تشکیل کارگروهی برای حل مشکل آب شرب شهر ری

نماینده مردم تهران در مجلس آب آشامیدنی شهر ری را نامناسب دانست و گفت: مدتی است که کارگروهی برای حل مشکل آب شهرستان ری تشکیل شده است.
تشکیل کارگروهی برای حل مشکل آب شرب شهر ری نماینده مردم تهران در مجلس آب آشامیدنی شهر ری را نامناسب دانست و گفت: مدتی است که کارگروهی برای حل مشکل آب شهرستان ری تشکیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/536.jpg تشکیل,کارگروهی,برای,حل,مشکل,آب,شرب,شهر,ری Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین مشکلات شهرستان ری، معضل آب آشامیدنی مناسب است، افزود: بیشتر سبزیجات و  صیفی جات کلان شهر تهران از این منطقه تامین می‌شود، این در حالی است که آب این منطقه برای کشاورزی و شرب بسیار نامطلوب است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نبود آب شرب مناسب و سالم موجب نارضایتی مردم شهرستان ری شده است، تصریح کرد: این حق مسلم مردم شهرستان ری است که از آب شرب سالم استفاده کنند.

وی با بیان اینکه طبق چشم‌انداز بیست ساله،  کشور باید در سال 1404 از لحاظ سلامت غذایی در شرایط مناسبی باشد، تصریح کرد: این امر در کشور بدون برنامه ریزی دقیق و جامع تحقق نمی‌یابد.

این نماینده با بیان این که برای حل مشکل آب شهرستان ری راه‌های خوبی در دست مطالعه است، گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌ها انتقال آب از سد کرج به شهرستان ری است.

وی با بیان اینکه مدتی است که کارگروهی برای حل مشکل آب شهرستان ری تشکیل شده است، گفت: هم‌اکنون پروژه انتقال آب از سد کرج به شهرستان ری در مرحله مطالعه است و فرمانداری با جدیت پیگیری اجرای هرچه سریعتر این پروژه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تاکید کرد: مسئولان کشوری باید هرچه سریع‌تر برای رفع مشکل آب شهرستان ری اقدام مناسبی را انجام بدهند.

 بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش مرکزی شهرستان ری در سال ۱۳۸۵ برابر با 133536 نفر بوده است که به‌دلیل کمبود آب  هم‌اکنون حدود 400 هکتار از زمین‌های سبزیکاری شهرستان  ری همچنان به طور مستمر با فاضلاب خام آبیاری می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet