هدر اصلی
1390/04/14 08:37:12
سرویس فرهنگی
سیروس برنا:

اختلافات بین وزارت ارشاد و سینماگران به پیکره سینما آسیب می‌زند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس لحاظ سیاست‌گذاری بهتر و هدایت کار‌شناسانه‌تر را در تصمیمات وزارت ارشاد ضروری خواند و تاکید کرد: مهم‌ترین وظیفه ارشاد نظارت و هدایت بی‌طرفانه است.
اختلافات بین وزارت ارشاد و سینماگران به پیکره سینما آسیب می‌زند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس لحاظ سیاست‌گذاری بهتر و هدایت کار‌شناسانه‌تر را در تصمیمات وزارت ارشاد ضروری خواند و تاکید کرد: مهم‌ترین وظیفه ارشاد نظارت و هدایت بی‌طرفانه است. https://cdn.icana.ir/d/019/1470.jpg اختلافات,بین,وزارت,ارشاد,و,سینماگران,به,پیکره,سینما,آسیب,می‌زند Icana

"سیروس برنا بلداجی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به گستردگی حیطه کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسناد بالادستی ایجاب می‌کند که وزارت ارشاد تا سر حد امکان بخش قابل توجهی از اقدامات خود را که سبقه حاکمیتی ندارد به بخش خصوص یا به تشکل‌های صنفی واگذار کند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی در خصوص دو دستگی بین ارشاد و سینماگران تاکید کرد: منشا بسیاری از اختلافات از یک سو در تعدد سلایق میان اهالی هنر و از سوی دیگر در اعمال سلیقه ارشاد در انتصاب مدیران و بخش‌های تصمیم گیرنده برای مسائل سینما است.

بلداجی با تاکید بر لزوم تلاش مسئولان ارشاد بر نظارت و هدایت بی‌طرفانه، گفت: مهم‌ترین وظیفه ارشاد نظارت و ساماندهی تشکل‌هایی است که بخش‌هایی از وظایف به آن‌ها تفویض شده است و باید در راستای تهیه اساسنامه منسجم برای این تشکل‌ها گام بردارد تا از اقدامات سلیقه‌ای در این وزارتخانه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: مسئولان ارشاد باید در نظر داشته باشند که مهم‌ترین نقش آن‌ها نظارت و هدایت مجموعه‌های زیرنظر این وزارتخانه است و از دخالت در جابه جایی مسئولیت‌ها در این حوزه‌ها بدون نگاه ریشه‌ای و کار‌شناسی باید به جد پرهیزشود.

بلداجی لحاظ سیاست‌گذاری بر‌تر و هدایت کار‌شناسانه‌تر را در تصمیمات ارشاد ضروری توصیف و تصریح کرد: تلاش ارشاد باید در جهت کاهش اختلافات و نظارت بی‌طرفانه باشد چرا که ادامه اختلافات مابین اهالی سینما و ارشاد تنها به پیکره فرهنگ و سینمای جامعه صدمه وارد می‌کند.

تفویض اختیار صدور مجوز پروانه ساخت به شورای عالی تهیه کنندگان، باعث نارضایتی اهالی سینما و کارگردانان بر‌تر کشور شده است و به اختلافات کهنه بین ارشاد و سینماگران دامنه زده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet