ولادت حضرت امام رضا (ع)
1390/04/14 10:54:52
سرویس اقتصادی
حجت الله رحمانی:

ارائه بسته‌های حمایت از کشاورزی، آغاز حرکت به سوی کشاورزی مدرن است

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به سخنان وزیر کشاورزی مبنی بر اعطای تسهیلات به کشاورزان برای تعویض تراکتورهای فرسوده، ارائه بسته‌های حمایتی از کشاورزان را آغاز حرکت کشاورزی سنتی کشور به سمت کشاورزی مدرن و جهانی ارزیابی کرد.
ارائه بسته‌های حمایت از کشاورزی، آغاز حرکت به سوی کشاورزی مدرن است عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به سخنان وزیر کشاورزی مبنی بر اعطای تسهیلات به کشاورزان برای تعویض تراکتورهای فرسوده، ارائه بسته‌های حمایتی از کشاورزان را آغاز حرکت کشاورزی سنتی کشور به سمت کشاورزی مدرن و جهانی ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8213.jpg ارائه,بسته‌های,حمایت,از,کشاورزی،,آغاز,حرکت,به,سوی,کشاورزی,مدرن,است Icana

"حجت الله رحمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از تصمیم وزارت کشاورزی برای نوسازی ماشین آلات کشاورزی استقبال کرد و گفت: دستور وزیر کشاورزی برای تعویض تراکتورهای فرسوده که در جهت اجرای قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و اهداف برنامه پنجم توسعه انجام شده است؛ موجب کاهش چشمگیر هزینه سوخت مصرفی کشاورزان می‌شود و حرکت کشور به سمت کشاورزی مکانیزه را تسریع می‌کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشاورزی ما هرچه سریعتر باید از شیوه‌های سنتی و کم بازده فاصله بگیرد و به سمت کشاورزی مدرن و مکانیزه حرکت کند، زیرا بازار جهانی محصولات کشاورزی الزاماتی دارد که با شیوه سنتی کشاورزی همخوانی ندارند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه اقدام وزارت کشاورزی برای مکانیزه کردن سیستم‌های کشاورزی و کمک به کشاورزان قابل تقدیر است، افزود: بر اساس قانون برنامه پنجم و قانون هدفمندی یارانه‌ها دولت موظف است 30 درصد از درآمدهایی که از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به دست می آورد را برای کمک به تولید در اختیار بخش صنعت و کشاورزی قرار دهد و اقدام وزارت کشاورزی برای اجرای این قانون جای تقدیر دارد.

 

وام 100 میلیون تومانی به کشاورزان برای اصلاح ساختارهای کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته در سخنانی از مهیا شدن شرایط جایگزینی تراکتورهای نو با تراکتورهای فرسوده و پر مصرف کشاورزان خبر داد و گفت: کشاورزان برای دریافت تراکتورهای نو، بخشی از قیمت آن را با تحویل تراکتورهای فرسوده خود و محاسبه قیمت اسقاط آن از سوی کارخانه های سازنده و مابقی را با دریافت تسهیلات ارزان قیمت از دولت تامین می‌کنند.

خلیلیان همچنین از حمایت دولت برای اصلاح ساختار حامل‌های انرژی و مصرف آب خبر داد و افزود:  تا سقف 100 میلیون تومان به کشاورزان با نرخ سود و کارمزد یارانه ای 4 تا 6 درصد وام می‌دهیم که ساختار استفاده از سوخت و آب را اصلاح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet