هدر اصلی
1390/04/13 17:05:42
سرویس فرهنگی
محمدعلی رضایی:

شخصیت‌های علمی و مذهبی مکاتب عرفانی راستین و الهی را تبیین کنند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس سوء استفاده از گرایشات معنوی و مذهبی جوانان را خیانتی نابخشودنی خواند و تأکید کرد: برای مصون نگه داشتن مردم در برابر عرفان‌های کاذب و انحرافی، باید شخصیت‌های علمی و مذهبی مکاتب عرفانی اسلامی و الهی را تبیین و ترویج کنند و در مقابل انحرافات عرفانی دست به روشنگری بزنند.
شخصیت‌های علمی و مذهبی مکاتب عرفانی راستین و الهی را تبیین کنند عضو فراکسیون روحانیون مجلس سوء استفاده از گرایشات معنوی و مذهبی جوانان را خیانتی نابخشودنی خواند و تأکید کرد: برای مصون نگه داشتن مردم در برابر عرفان‌های کاذب و انحرافی، باید شخصیت‌های علمی و مذهبی مکاتب عرفانی اسلامی و الهی را تبیین و ترویج کنند و در مقابل انحرافات عرفانی دست به روشنگری بزنند. https://cdn.icana.ir/d/019/5542.jpg شخصیت‌های,علمی,و,مذهبی,مکاتب,عرفانی,راستین,و,الهی,را,تبیین,کنند Icana

"محمدعلی رضایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به ظهور و بروز مکاتب عرفانی الحادی و انحرافی در جامعه، گفت: مکاتب عرفانی همواره در طول تاریخ در جوامع وجود داشته‌اند و نمی‌توان انتظار داشت که عرفان‌های مختلف در جامعه به وجود نیاید، چرا که عرفان و عرفان‌گرایی برخاسته از کشش روحانی انسان به سمت مسائل معنوی است و همواره وجود دارد.

نماینده مردم تربت حیدریه عرفان حقیقی را برگرفته از اندیشه‌ها و دستورات الهی دانست و تصریح کرد: عرفان همواره در جامعه وجود دارد اما مسئله مهم آن است که بزرگان و علمای جامعه باید از بروز و ظهور عرفان‌های کاذب و انحرافی که از اندیشه‌های غیرالهی تبعیت می‌کنند، جلوگیری کنند.

رضایی با تأکید بر ضرورت بررسی عمیق و دقیق مکاتب عرفانی موجود در جامعه گفت: متأسفانه در جامعه امروز برخی عرفان‌ها بوجود آمده‌اند که ریشه الهی ندارند و ضمن عدم وابستگی به ادیان الهی، خرافات و خرافه‌گرایی را ترویج می‌کنند.

عضو فراکسیون روحانیون عرفان راستین را راهی برای رسیدن انسان به خداوند توصیف کرد و ادامه داد: برای مصون نگه داشتن مردم و بویژه جوانان در برابر مکاتب و عرفان‌های کاذب و انحرافی، باید شخصیت‌های علمی و مذهبی ارزشمند و صاحب نفوذ در میان مردم مکاتب عرفانی اسلامی و الهی را تبیین و ترویج کنند و در مقابل انحرافات عرفانی دست به روشنگری بزنند.

وی افزود: طبق دستور اسلام و سایر ادیان الهی، عرفان واقعی باید انسان را به سمت تعالی و کمال ببرد و به خداوند نزدیک کند نه اینکه القائات خرافی و شیطانی را به مردم عرضه کند.

رضایی به گرایش جامعه جهانی به مسائل عرفانی و معنوی در قرن حاضر اشاره کرد و گفت: برخی از افراد سودجو و فرصت طلب از گرایش جوانان به مسائل معنوی سوء استفاده می‌کنند و برداشت‌های نادرستی را تحت عنوان عرفان و حلقه‌های عرفانی به جوانان جویای مسائل معنوی ارائه می‌دهند.

عضو فراکسیون روحانیون سوء استفاده از گرایشات معنوی و مذهبی جوانان را خیانتی نابخشودنی خواند و تأکید کرد: جوانان باید آگاه باشند و بدانند عرفان واقعی برخاسته از اندیشه‌های الهی و مذهبی است و مروجان عرفان واقعی، افرادی هستند که از اندیشه الهی درک و دریافت دارند.

رضایی در پایان تصریح کرد: جوانان باید بدانند مردان الهی و عرفانی هرگز به دنبال فریب مردم و ایجاد نام و مقام و دکان برای خود نیستند و کسانی که چنین ویژگی‌های نازل دنیایی را با خود به همراه دارند هرگز نمی‌توانند مبین عرفان واقعی باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet