هدر موبایل
1390/04/18 12:51:40
سرویس اقتصادی
جهان‌بخش امینی:

تسویه 5000 میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو، وظیفه دولت است

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت موظف است بدهی‌های وزارت نیرو را به شرکت ملی گاز پرداخت کند، گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری دولت موظف است پنج هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو را پرداخت کند.
تسویه 5000 میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو، وظیفه دولت است عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت موظف است بدهی‌های وزارت نیرو را به شرکت ملی گاز پرداخت کند، گفت: بر اساس قانون بودجه سال جاری دولت موظف است پنج هزار میلیارد تومان از بدهی‌های وزارت نیرو را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/4599.jpg تسویه,5000,میلیارد,تومان,بدهی,وزارت,نیرو،,وظیفه,دولت,است Icana

" جهانبخش امینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: متأسفانه هم اکنون شاهد بروز و ظهور بسیاری از مشکلات مالی در وزارت نیرو هستیم که این مشکلات تنها با همکاری و هم‌یاری دولت حل می‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هم اکنون افزون‌بر مشکلات مالی و بدهی‌های این شرکت به بخش خصوصی و بسیاری از پیمانکاران داخلی، این وزارت خانه به شرکت ملی گاز نیز بدهکار است و این موضوع موجب بروز مشکلات جدیدی نیز شده است.

وی با بیان این که شرکت ملی گاز ایران در اقدامی غیرمنطقی و خلاف قانون میزان گاز ارسالی به نیروگاه‌های کشور را برای تحت فشار گذاشتن وزارت نیرو کاهش داده است، اظهار کرد: بسیاری از نیروگاه‌ها هم اکنون با مشکلات زیادی روبه‌رو شده‌اند و برای تأمین برق به منابع دیگری روی آورده‌اند.

امینی با تاکید بر این موضوع که اقدام شرکت ملی گاز نادرست بوده، افزود: به‌طور حتم روش‌های بهتری برای بازپس گیری بدهی‌ها وجود دارد و این روش پرهزینه‌ترین روش موجود است، ولی با این حال باید برای مشکلات مالی و بدهی‌های وزارت نیرو؛ اقدامی جدی و اساسی صورت گیرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار کرد: نمایندگان مجلس با اطلاع از این مشکلات، برای کمک به حل این مشکلات، اقدام‌هایی را انجام داده و تدابیری را تدوین و تعیین کرده‌اند.

وی تصریح کرد: الزام دولت در لایحه برنامه بودجه سال جاری به پرداخت بیش از پنج‌هزار میلیارد تومان بدهی‌های این وزارت خانه از جمله کمک‌های نمایندگان مجلس به وزارت نیرو بوده است.

امینی با بیان این که بخش از بدهی‌های وزارت نیرو نیز باید به صورت تهاتری تسویه شود، ادامه داد: یکی دیگر از کمک‌های مجلس به وزارت نیرو، تصویب تهاتر پنج‌هزار میلیارد تومان بدهی این وزارتخانه است که در صورت امکان باید اجرا و رعایت شود.

وی تأکید کرد: اگر دولت این پنج‌هزار میلیارد تومان را در اختیار وزارت نیرو قرار دهد و بخشی از بدهی‌های وزارت نیرو را پرداخت کند، به راحتی مشکلات پیش آمده برطرف خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس افزود : متأسفانه دولت نه تنها تا به امروز برای پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو اقدامی انجام نداده است که حتی درآمدها و منابع حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را به سرعت برداشت کرده است و مانع دستیابی این وزارت‌خانه به این منابع می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: برای خروج از این وضعیت و سر و سامان گرفتن وضعیت مالی وزارت نیرو، باید منتظر اقدام مناسب و به موقع دولت باشیم، در غیر این صورت این مشکلات همچنان ادامه خواهد داشت و موجب تداوم آزردگی، ناراحتی و رنج خاطر مردم هم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet