هدر اصلی
1390/04/18 11:45:16
سرویس فرهنگی
آلیا:

اشاعه حجاب و عفاف در جامعه درگیر چرخه‌ای معیوب است

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: توجه به حفظ و اشاعه حجاب در دستگاه‌ها سبک شمرده می‌شود و در ارتباط با اجرای آن کوتاهی می‌گردد و بعد برای اصلاح آن بودجه در نظر گرفته می‌شود که کار نادرستی است و دستگاه‌ها و جامعه را در یک چرخه باطل گرفتار می‌سازد.
اشاعه حجاب و عفاف در جامعه درگیر چرخه‌ای معیوب است عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: توجه به حفظ و اشاعه حجاب در دستگاه‌ها سبک شمرده می‌شود و در ارتباط با اجرای آن کوتاهی می‌گردد و بعد برای اصلاح آن بودجه در نظر گرفته می‌شود که کار نادرستی است و دستگاه‌ها و جامعه را در یک چرخه باطل گرفتار می‌سازد. https://cdn.icana.ir/d/019/7683.jpg اشاعه,حجاب,و,عفاف,در,جامعه,درگیر,,چرخه‌ای,معیوب,است Icana

"فاطمه آلیا" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (WWW.ICANA.IR)، با بیان اینکه بنیاد ملی مد و لباس باید مرکز ترویج انواع مدهای اسلامی و ایرانی باشد، گفت: تنها در صورت گام برداشتن این کمیته در جهت رفع نیازهای جامعه و مردم و پاسخگویی به نواقص پوششی در جامعه، عملکردی مثبت و حضوری مثمر ثمر خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هماهنگی و فعالیت مستمر تمامی دستگاه‌های کشور را برای اشاعه فرهنگ حجاب ضروری دانست و افزود: همکاری ۲۶ دستگاهی که توسعه حجاب و عفاف از وظایف آن‌ها تعریف گردید، ضروری است.

عضو فراکسیون زنان مجلس وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نظارت و هماهنگی دستگاه‌های متولی امر حجاب و عفاف دانست و تاکید کرد: این وزارتخانه به عنوان نهاد متولی امر توسعه و تحکیم حجاب و عفاف در جامعه لزومی ندارد که به طور مستقیم وارد کار شود بلکه باید گزارش کار از نهاد‌های ذی ربط مسئول بخواهد و این گزارش‌ها را در اختیار مسئولان بلند پایه نظام قرار دهد.

آلیا با تاکید بر لزوم کار فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف خاطرنشان کرد: با وجود آنکه بحث مالی و بودجه در توسعه امور فرهنگی موثر است اما توفیق تمامی کارهای فرهنگی از جمله توسعه حجاب و عفاف نیازمند بودجه نیست چرا که عفاف و حجاب جز امور فرهنگی است که در زمان معمول و با بودجه امور فرهنگی باید در کشور اجرا شود و همیشه مد نظر دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور باشد.

وی با انتقاد از سیکل معیوب توسعه حجاب در کشور افزود: در زمان اجرای قانون حجاب و عفاف، این موضوع در دستگاه‌ها سبک شمرده می‌شود و در ارتباط با اجرای آن کوتاهی صورت می‌گیرد و بعد برای اصلاح آن، بودجه در نظر گرفته می‌شود که کار نادرستی است و دستگاه‌ها و جامعه را در یک چرخه باطل گرفتار می‌سازد.

وی خواستار مراقبت همیشگی و رسیدگی مستمر به امر اشاعه و اجرای عفاف و حجاب و لحاظ نگاه عمقی به این مقوله در جامعه شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet