هدر اصلی
1390/04/13 17:38:00
سرویس سیاسی
فرهنگی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه:

افروختن آتش اختلافات به نفع کشور نیست

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افروختن آتش اختلافات را به نفع کشور ندانست و اعلام کرد:عده‌ای استقلال قوا را به معنای مخالفت و دشمنی قوا تعبیر می کنند این در حالی است که تفسیر مردم از این موضوع بیانگر وجود حاکمیت یکپارچه بین قوا بوده به طوری که بین بخش‌های مختلف آن تفکیک و تفاوتی قائل نیستند.
افروختن آتش اختلافات به نفع کشور نیست عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی افروختن آتش اختلافات را به نفع کشور ندانست و اعلام کرد:عده‌ای استقلال قوا را به معنای مخالفت و دشمنی قوا تعبیر می کنند این در حالی است که تفسیر مردم از این موضوع بیانگر وجود حاکمیت یکپارچه بین قوا بوده به طوری که بین بخش‌های مختلف آن تفکیک و تفاوتی قائل نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/331.jpg افروختن,آتش,اختلافات,به,نفع,کشور,نیست Icana

"محمدحسین فرهنگی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، درباره صحبت‌های امروز مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه افزود: مقام معظم رهبری در صحبت های امروز خود به کاهش اختلاف نظرها و اختلاف سلیقه­ها و ندمیدن در بحث­های اختلافی اشاره کردند که تاکید بسیار مهم و ضروری بود.

 

بحث‌های کارشناسی و اختلاف سلائق به نفع کشور است

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر با بیان این که بحث­های کارشناسی، برداشت­های مختلف حقوقی و اختلاف سلائق امری ضروری و به نفع کشور است، افزود: اما کینه­توزی، کینه­ورزی و افروختن آتش اختلافات و حملات خارج از چارچوب­های متعارف نه تنها به نفع کشور و نظام اسلامی نیست، بلکه باعث بی­اعتباری نظام و در نتیجه بی­اعتمادی مردم خواهد شد.

 عضو کمیسیون برنامه وبودجه ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان امروز خود قصد داشتند مسیری را برای مردم، مسئولان، دست‌اندرکاران تعریف و مشخص کنند که به تدریج مخالفت کینه­توزانه، غیرکارشناسی، قدرت‌طلبانه به بحث­های کارشناسی­، منطقی، دلسوزانه و برداشت­های حقوقی متفاوت تغییر یابد.

فرهنگی افزود: به این ترتیب و با بکارگیری توصیه‌های رهبری هم مردم و هم مسئولان یکدیگر را به رعایت این تفکر تشویق و ترغیب خواهند کرد.

  

وحدت باعث انقلاب شد

 نماینده تبریز با اشاره به بخش دیگری از صحبت­های مقام معظم رهبری مبنی بر این­که همه باید همچون صف واحد و دیواری نفوذناپذیر، در مقابل دشمن بایستند، خاطرنشان کرد: این دقیقا همان توصیه­ای است که حضرت امام (ره) در ابتدای وصیت نامه سیاسی الهی خود آن را هم پدیدآوردنده انقلاب اسلامی و هم عامل اصلی تداوم و بقای آن برشمردند و فرمودند؛ وحدت باعث انقلاب شد و بقای آن هم در راستای رعایت همین اصل است.

عضو فراکسیون اصولگریان مجلس تصریح کرد: کشور پراکنده و دارای اختلافات عمیق و شدید همواره در همه حوزه­ها اعم از اجتماعی، اقتصادی، صنعتی، نظامی- امنیتی و فرهنگی آسیب پذیر بوده و در تصمیم گیری و مدیریت دچار مشکل خواهد بود.

 فرهنگی در پایان تاکید کرد: بر این اساس باید به جای کینه ورزی و تشدید اختلاف­ها باید به دنبال تنوع افکار، سلائق، انتخاب بهترین روش و از بین بردن ناملایمات و ناهنجاری ها موجود در بخش های مختلف بوده و از این مسیر حرکت مداوم روبه جلو در همه حوزه ها داشته باشیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز - دوشنبه - در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، تأکید کردند: یکی از موارد بسیار مهم و ضروری برای ادامه حرکت تکاملی و رو به جلوی انقلاب اسلامی، پرهیز از دمیدن و مشتعل کردن فضای اختلاف، هیاهو و جنجال در جامعه است و همه دستگاهها و جریانهای سیاسی و فکری باید به حفظ وحدت، پایبندی عملی داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet