هدر اصلی
1390/04/13 18:28:36
سرویس سیاسی
بابا‌احمدی:

مجلس به دنبال انجام کارها به‌صورت قانونی است

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مجلس کمک کند اگر اطرافیان رئیس‌جمهور مشکلی دارند از طریق قانون با آنها برخورد شود و برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور نباید از مقام معظم رهبری جلو بیفتیم.
مجلس به دنبال انجام کارها به‌صورت قانونی است نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید مجلس کمک کند اگر اطرافیان رئیس‌جمهور مشکلی دارند از طریق قانون با آنها برخورد شود و برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور نباید از مقام معظم رهبری جلو بیفتیم. https://cdn.icana.ir/d/019/7041.jpg مجلس,به,دنبال,انجام,کارها,به‌صورت,قانونی,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir) " عبدالمحمد بابا احمدی"در گفت‌وگو با  نشریه "زردکوه" افزود: هیچ کدام از دولت‌های گذشته ما نیز بی‌عیب و نقص نبود و حتی دولت فعلی نسبت به قبلی‌ها زحمات فراوانی کشیده است و مجلس باید تلاش کند که رئیس‌جمهور را حفظ کند.

وی گفت: رئیس‌جمهور نیز باید تلاششان بر این باشد که با مجلس و مرجعیت هماهنگ شود و همگی باید رئیس جمهور را کمک کنیم تا با سر فرازی این 2 سال باقی‌مانده را سپری کنند.

بابااحمدی یادآور شد: در این برهه حساس از تاریخ و با بیداری اسلامی در منطقه بسیاری از کشورها به ما چشم دوخته‌اند و منتظرند که برنامه‌های نظام ما را ببینند و ما نیز باید تلاش کنیم با افتخار چهره ثابت و پایداری از خودمان نشان بدهیم.

وی تاکید کرد: بنده به‌عنوان یکی از نمایندگانی که همواره حامی برنامه‌های دولت بوده‌ام معتقدم که اگر مسائلی بین دولت و مجلس هست قابل حل و فصل است و مجلس هم نگاهش این است که کارها به‌صورت قانونی دنبال شود و نمایندگان نیز خیر دولت را می‌خواهند و قصد هیچ‌گونه کارشکنی ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس در ادامه درباره طرح داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد برای نمایندگی مجلس گفت: من از ابدا با این طرح مخالف بودم چرا که این طرح مشارکت در انتخابات را پایین می‌آورد و نیروهای توانمند و علمی را که داشتیم را به صرف نداشتن مدرک کارشناسی ارشد از دست خواهیم داد.

وی ادامه داد: پس از تصویب باز هم ابهاماتی در این استفساریه ماند و یکی از ابهامات این است که حق و حقوق کسانی که مشمول این قانون می‌شوند نسبت به نمایندگان دوره‌های گذشته که هر دوره نمایندگی مجلس برایشان یک مقطع تحصیلی بالاتر حساب می‌شود ضایع خواهد شد.

وی افزود: در دوره‌های گذشته نیز مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد جز قانون بود با این تفاوت که هر دوره از نماندگی مجلس و تجربه مدیریت دولتی نیز می‌توانست مقطع تحصیلی را تغییر دهد.

وی درباره ادغام‌ها گفت: در حال حاضر تعداد وزارتخانه‌ها از 22 وزارتخانه به 18 وزارتخانه کاهش یافته است که به‌نظر می‌رسد به‌طور موقت با ادغام وزارت کار و رفاه و تعاون پرونده ادغام‌ها بسته شود چرا که تقریبا خواسته دولت و مجلس محقق شده است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه ادغام شده یک سری کلیات بوده است که امیدواریم هر‌‌چه سریعتر وظایف وزارتخانه‌های جدید هم به روشنی تدوین و تصویب شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet