ایام محرم 1398
1390/04/14 15:01:00
سرویس فرهنگی
حسینی با اشاره به 14 تیرماه؛ روز قلم

نویسندگان و شاعران شهرستانی در نهایت غربت فعالیت می‌کنند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد باید شرایط تعامل و همدلی بیشتر اهالی قلم را فراهم کند، گفت: اگردر ارج گذاری مقام قلم و اهالی این عرصه بیش از این کوتاهی شود در آینده دیگر چیزی به نام آثار مکتوب و فرهنگ غنی نخواهیم داشت.
نویسندگان و شاعران شهرستانی در نهایت غربت فعالیت می‌کنند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد باید شرایط تعامل و همدلی بیشتر اهالی قلم را فراهم کند، گفت: اگردر ارج گذاری مقام قلم و اهالی این عرصه بیش از این کوتاهی شود در آینده دیگر چیزی به نام آثار مکتوب و فرهنگ غنی نخواهیم داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/8438.jpg نویسندگان,و,شاعران,شهرستانی,در,نهایت,غربت,فعالیت,می‌کنند Icana

"سید علی حسینی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره 14 تیرماه و نامگذاری این روز به نام"روزقلم" گفت: این روز برای تعامل و همراهی بیشتر اهالی قلم در نظر گرفته شده، حال آن که درعمل چنین تعاملی دیده نمی‌شود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به حرمت قلم در تعالیم دینی افزود: مقام قلم همپای خون شهدا تعریف شده ولی متولیان فرهنگی کشوراز این رسالت سنگین به سادگی می‌گذرند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: اگردر ارج گذاری مقام قلم و اهالی این عرصه دچار تعلل شویم، در آینده دیگر چیزی به نام آثار مکتوب و فرهنگ غنی نخواهیم داشت.

حسینی با بیان اینکه اهالی قلم در شهرستان‌ها با مشکلات بسیاری روبرو هستند، اظهار داشت: نویسندگان، شاعران و هنرمندان در شهرستان‌ها در ‌‌نهایت غربت فعالیت می‌کنند و از برنامه‌های مدون و منسجم برای این روز بهره‌ای نمی‌برند.

وی در تشریح راهکارهای برون رفت از این شرایط گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید شرایط تعامل و همدلی اهالی قلم را در سراسر کشور فراهم کند.

حسینی ادامه داد: جشنواره‌ها و دو سالانه‌های نویسندگی در کشور باید به تمامی استان‌ها هدایت شود تا علاقمندان به عرصه قلم از این برنامه‌ها استفاده کنند.

این نماینده مجلس اظهار امیدواری کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت‌های مطلوبی را برای بزرگداشت روز قلم به ازای تمامی علاقمندان و اهالی قلم فراهم کند تا از تمرکز برنامه‌های فرهنگی در تهران کاسته شود.

در تقویم رسمی کشور برای ارج نهادن به حرمت قلم و پاسداشت یاد و نام و زحمات کسانی که با قلم و نوشتن سر و کار دارند، ۱۴ تیر به نام "روز قلم" نامگذاری شده تا از اهالی قلم هم، در کنار سایر گروه‌های صنفی و اجتماعی یادی بشود و طبعاً برای این منظور در گوشه و کنار کشور ویژه برنامه‌هایی هم برگزار شود. اما در طی چند سالی که از این نامگذاری می‌گذرد، برنامه‌های این روز فقط درپایتخت دنبال می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet