هدر اصلی
1390/04/20 12:14:03
سرویس استان ها
محمدتقی بختیاری:

سلطه غارتگری دلالان بر کشاورزان باید از بین برود

نماینده مردم بافت در مجلس با بیان این که در چند سال اخیر دلالان تمام محصولات کشاورزان را با قیمت‌های اندک خریداری می‌کنند، گفت: مسئولان دولتی باید هر چه سریع‌تر جلوی این معضل را بگیرند.
سلطه غارتگری دلالان بر کشاورزان باید از بین برود نماینده مردم بافت در مجلس با بیان این که در چند سال اخیر دلالان تمام محصولات کشاورزان را با قیمت‌های اندک خریداری می‌کنند، گفت: مسئولان دولتی باید هر چه سریع‌تر جلوی این معضل را بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/6082.jpg سلطه,غارتگری,دلالان,بر,کشاورزان,باید,از,بین,برود Icana

"محمدتقی بختیاری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که بیشتر مردم حوزه انتخابیه به کار کشاورزی مشغول هستند، افزود: در شهرستان بافت محصولاتی مانند گندم، هندوانه و ... از اراضی کشاورزی برداشت می‌شود.

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که کشاورزان برای تولید محصول خود تمام سرمایه‌ زندگی خود را صرف می‌کنند، تصریح کرد: این کشاورزان برای تولید محصول کشاورزی به غیر از اختصاص پول‌ و سرمایه خانواده خود، از بانک‌ها هم وام‌ می‌گیرند که این امر کار را برای کشاورزان سخت‌تر می‌کند.

بختیاری با بیان این که دولت برای خرید محصولات تولیدی کشاورزان برنامه ای ندارد، افزود: دولت به غیر از این که برنامه‌ای برای خرید محصولات کشاورزان ندارد، به دلالان هم فرصت می‌دهد که محصولات کشاورزان را با قیمت‌های نازل خریداری بکند که این باعث تأسف است.

وی با بیان این که دولت باید نظارت خود را بر خرید محصولات کشاورزی بیشتر کند، گفت: هم‌اکنون کشاورزان به‌دلیل نبود سود و عدم بازگشت سرمایه خود با ورشکستگی روبه‌رو شده‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، تأکید کرد: مسئولان کشوری باید هر چه سریع‌تر برای حل مشکل کشاورزان و نابودی دلالان اقدام مناسبی را انجام بدهد.

این در حالی است که هم‌اکنون 1500 هزار هکتار از اراضی شهرستان بافت به بخش کشاورزی اختصاص یافته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet