هدر اصلی
1390/04/14 10:06:52
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

مسئولان در مبارزه با قاچاق بازی‌های رایانه‌ای به کشور کوتاهی کرده‌اند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی میزان و کیفیت حمایت‌های دولتی از تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی را نامطلوب دانست و تأکید کرد: ورود بازی‌های رایانه‌ای خارجی و غیرمجاز به کشور، جوانان را در معرض هجمه فرهنگی مستقیم دشمن قرار می‌دهد و ضرر و زیان بالایی را برای تولیدکنندگان داخلی بازی‌های رایانه‌ای به بار می‌آورد.
مسئولان در مبارزه با قاچاق بازی‌های رایانه‌ای به کشور کوتاهی کرده‌اند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی میزان و کیفیت حمایت‌های دولتی از تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی را نامطلوب دانست و تأکید کرد: ورود بازی‌های رایانه‌ای خارجی و غیرمجاز به کشور، جوانان را در معرض هجمه فرهنگی مستقیم دشمن قرار می‌دهد و ضرر و زیان بالایی را برای تولیدکنندگان داخلی بازی‌های رایانه‌ای به بار می‌آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/3714.jpg مسئولان,در,مبارزه,با,قاچاق,بازی‌های,رایانه‌ای,به,کشور,کوتاهی,کرده‌اند Icana

"سید رمضان شجاعی کیاسری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اشاره به ضرورت تقویت و حمایت از تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی، گفت: بازی‌های رایانه‌ای خارجی یکی از مهم‌ترین ابزارهای جنگ نرم دشمن است که تمرکز آن بر روی سست کردن اعتقادات و باورهای فرهنگی جوانان قرار دارد.

نماینده مردم ساری در مجلس بازی‌های رایانه‌ای غربی و خارجی را ابزاری خطرناک برای اثرگذاری بر ذهن و اندیشه جوانان ایرانی توصیف کرد و ادامه داد: بازی‌های رایانه‌ای خارجی اغلب با موضوعاتی چالش‌برانگیز نسبت به باورهای فرهنگی، ملی و دینی مردمان مشرق زمین تولید و در کشورها توزیع می‌شود.

وی افزود: بازی‌های رایانه‌ای رسانه‌ای جذاب و اثرگذار بر ذهن و فکر جوانان و نوجوانان است و وجود مضامین ناهنجار در این بازی‌ها به طور قطع بر اندیشه و ارزش‌های جوانان اثر می‌گذارد.

 

موضوعات ملی و تاریخی را دست‌مایه غنای بازی‌های رایانه‌ای قرار دهیم

شجاعی کیاسری توجه به تولید و تقویت بازی‌های رایانه‌ای داخلی را ضروری دانست و تصریح کرد: ما در کشورمان موضوعات زیبا و جذاب ملی و تاریخی بسیاری داریم که می‌توانیم با دست‌مایه قرار دادن این موضوعات، بازی‌های رایانه‌ای داخلی را به لحاظ محتوایی غنا و قوت بخشیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به مشکلات و کاستی‌های تولید بازی‌های رایانه‌ای در ایران گفت: متأسفانه تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای در ایران از توانمندی تکنیکی پایینی در مقایسه با کشورهای غربی برخوردارند و قابلیت رقابت با تکنیک‌های پیشرفته غرب در تولید انیمیشن و بازی‌های رایانه‌ای را ندارد.

 

حمایت‌های دولتی از صنعت بازی‌های رایانه‌ای مؤثر و کافی نبوده است

شجاعی کیاسری با تإکید بر ضرورت توجه و حمایت مادی و معنوی بیشتر دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: اعتبارات و بودجه مورد نیاز صنعت بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزاری تاکنون به درستی در اختیار این صنعت قرار نگرفته است و حمایت‌های دولتی از این فعالیت فرهنگی مؤثر و کافی نبوده است.

وی افزود: اگر دولت توجه بیشتری به صنعت بازی‌های رایانه‌ای داشته باشد و اعتبارات و حمایت‌های کافی را در اختیار این بخش قرار دهد، تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای قادر خواهند بود ضمن تجهیز و نوسازی تکنولوژی از کارشناسان متخصص در این زمینه بهره‌گیری کنند.

 

مسئولان در مبارزه با قاچاق بازی‌های رایانه‌ای به کشور کوتاهی کرده‌اند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مقابله با قاچاق بازی‌های رایانه‌ای به کشور را یکی از مهم‌ترین راهکارهای حمایت از تولیدکنندگان داخلی دانست و تأکید کرد: وفور بازی‌های رایانه‌ای قاچاق در کشور نشان می‌دهد که مسئولان مربوطه در مبارزه با قاچاق این بازی‌ها به کشور کوتاهی کرده‌اند.

شجاعی کیاسری با تإکید بر ضرورت مسدود و محدود کردن مرزها به منظور جلوگیری از قاچاق محصولات فرهنگی به کشور گفت: ورود بازی‌های رایانه‌ای خارجی و غیرمجاز به کشور، جوانان را در معرض هجمه فرهنگی مستقیم دشمن قرار می‌دهد و ضرر و زیان بالایی را برای تولیدکنندگان داخلی بازی‌های رایانه‌ای به بار می‌آورد.

وی در پایان تصریح کرد: گمرک، پلیس مرزی کشور، نیروی انتظامی و وزارت بازرگانی در مقابل قاچاق عظیم بازی‌های رایانه‌ای به کشور مسئول هستند و باید در برابر این مشکل پاسخگو باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet