هدر موبایل
1390/04/14 13:01:34
سرویس اجتماعی
در واکنش به پشت نوبت بودن 38 هزار زن سرپرست خانوار

ترابی: سازمان بهزیستی بودجه خود را مدیریت کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال گذشته بودجه بیشتری برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده بود که دولت اعلام کرد درآمدها حاصل نشده است و به همین دلیل این بودجه کاهش پیدا کرد، درحالی که دولت باید در لایحه بودجه، درآمد مطمئنی برای این کار پیش‌بینی کند و بودجه مشخصی را برای افراد سرپرست خانوار در نظر بگیرد.
ترابی: سازمان بهزیستی بودجه خود را مدیریت کند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در سال گذشته بودجه بیشتری برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده بود که دولت اعلام کرد درآمدها حاصل نشده است و به همین دلیل این بودجه کاهش پیدا کرد، درحالی که دولت باید در لایحه بودجه، درآمد مطمئنی برای این کار پیش‌بینی کند و بودجه مشخصی را برای افراد سرپرست خانوار در نظر بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3933.jpg ترابی:,سازمان,بهزیستی,بودجه,خود,را,مدیریت,کند Icana

"نصرالله ترابی قهفرخی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: در زمان تصویب لایحه بودجه، اعتبار مناسبی برای سازمان بهزیستی و وزارت رفاه در نظر گرفته شده که تا حدودی می‌تواند مشکلات این سازمان را حل کند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سازمان بهزیستی باید بودجه‌ خود را به‌گونه‌ای مدیریت کند که با مشکل تحت پوشش قرار دادن زنان سرپرست خانوار روبرو نشود.

وی همچنین افزود: در سال گذشته بودجه بیشتری برای سازمان بهزیستی در نظر گرفته شده بود که دولت اعلام کرد درآمدها حاصل نشده و به همین دلیل این بودجه کاهش پیدا کرد، دولت باید در لایحه بودجه، درآمد مطمئنی برای این کار پیش‌بینی کند و بودجه مشخصی را برای افراد سرپرست خانوار در نظر بگیرد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: طبق قانون تمامی زنان سرپرست خانوار باید تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار گیرند، این وظیفه سازمان بهزیستی است که تمام زنان سرپرست خانوار را تحت پوشش قرار دهد.

"فریبا بریمانی" مدیر کل دفتر توانمندسازی خانواده، کودکان و نوجوانان بهزیستی گفت: در حال حاضر 38 هزار زن سرپرست خانوار به منظور دریافت خدمات سازمان بهزیستی پشت نوبت این سازمان هستند.

وی افزود: هر ساله در بودجه سازمان بهزیستی اعتباری به دفتر توانمندسازی خانواده و کودکان سازمان بهزیستی اختصاص داده می شود که این اعتبار در جهت اجرای برنامه ها و طرحهای مربوط به زنان و کودکان هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات دفتر پاسخگوی افراد پشت نوبتی نیست، گفت: تحت پوشش قرار گرفتن تمامی زنان سرپرست خانوار نیاز به اعتبارات جداگانه ای از سوی مجلس و نظر مثبت نمایندگان دارد و فقط چنانچه بودجه ای خاص به این بخش اختصاص داده شود می توانیم زنان پشت نوبت را تحت حمایت قرار دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet