هدر اصلی
1390/04/14 12:29:20
سرویس اجتماعی
مصباحی مقدم:

واگذاری زمین به خانواده‌ها به سرنوشت آتیه مهر دچار می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از طرح آتیه مهر به عنوان طرحی ناپخته یاد کرد و گفت: طرح آتیه مهر ایده ناپخته‌ای‌ بود که حساب نشده‌، مطرح شد و فکر می کنم طرح واگذاری زمین به سرپرست های خانوار در ادامه همان طرح های کارشناسی نشده قبلی است.
واگذاری زمین به خانواده‌ها به سرنوشت آتیه مهر دچار می‌شود عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از طرح آتیه مهر به عنوان طرحی ناپخته یاد کرد و گفت: طرح آتیه مهر ایده ناپخته‌ای‌ بود که حساب نشده‌، مطرح شد و فکر می کنم طرح واگذاری زمین به سرپرست های خانوار در ادامه همان طرح های کارشناسی نشده قبلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/8428.jpg واگذاری,زمین,به,خانواده‌ها,به,سرنوشت,آتیه,مهر,دچار,می‌شود Icana

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت(www.icana.ir)،  تصریح کرد: زمانی که یک ایده خوب و مناسب به ذهن مدیران و مسئولان ارشد نظام  مانند رئیس‌جمهور می‌رسد، بهتر است این بر روی این‌ ایده‌ها قبل از مطرح شدن کارکارشناسی صورت گیرد.

 

بر روی‌ ایده‌ها کار کارشناسی صورت گیرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زمانی ایده‌ها و طرح‌ها قابلیت تحقق را دارند، که قبل از مطرح شدن بررسی و جوانب آن سنجیده شده باشد.

وی با اشاره به طرح‌هایی چون طرح آتیه مهر و مسکن مهر افزود: واگذاری زمین به هر سرپرست خانوار که از سوی رئیس‌جمهور مطرح شده در ادامه موارد قبلی است؛ تصور می‌کنم که ایده‌ها و آرمان‌هایی که آقای رئیس‌جمهور دارند باید در ابتدا توسط یک گروه کارشناسی بررسی و روی آن ایده یک کار کارشناسی قوی انجام شود و پس از بررسی‌های انجام شده حاصل کار به ایشان ارائه شود. در عین حال اگر نتیجه مورد نظر مطلوب بود در سطح جامعه مطرح شود.

 

طرح آتیه مهر نه پشتوانه قانونی داشت نه پشتوانه کارشناسی

این نماینده مجلس با اشاره با عدم نتیجه گیری طرح آتیه مهر، خاطرنشان کرد طرح آتیه مهر نیز کار ناپخته‌ای‌ بود که حساب نشده‌، مطرح شد.

عضو کمیسیون اقتصادی یادآور شد: طرح آتیه مهر یک سال به یک عده‌ای پرداخت شد ولی حتی نتوانستند نوزادن سال 1389 را هم کامل پوشش دهند چرا که نه پشتوانه قانونی و نه پشتوانه کارشناسی داشت.

مصباحی مقدم گفت: از اول که این مساله مطرح شد، ایده ناپخته‌ای بود در همان زمانی که ایده‌ آتیه مهر مطرح شد بعضی محاسبات نشان می‌داد  یک میلیون تومانی که به حساب نوزدان ریخته خواهد شد، 20 سال بعد با نرخ تورم فرضی 10 درصد در حد 660 هزار تومان به قیمت امروز خواهد بود، بنابراین نتیجه کار از ابتدا مشخص بود.

رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی در مجلس تاکید کرد: درماجرای نرخ رشد جمعیت اشکال آقای رئیس‌جمهوربرای افزایش نرخ رشد اشکال قابل توجهی بود و باید بر روی آن ایده مطالعه قابل توجهی شود چرا که ایده خوب و به جایی بود.

 

اشکال رئیس‌جمهور برای نرخ رشد جمعیت، اشکال درستی بود

وی عنوان کرد: افزایش نرخ رشد جمعیت در حال حاضر در دستور کار مرکز تحقیقات استرتژیک ریاست جمهوری در حال بررسی است و قرار است بر روی این مساله کارکارشناسی صورت گیرد.

مصباحی مقدم اظهار کرد: باید همین روش را دنبال کرد تا انشالله بتوان نتیجه گرفت ودر غیر این صورت تصور می‌شود، ممکن است یک جرقه‌ای زده باشد که پس از مدتی آن جرقه فروکش خواهد شد.

ایده "محمود احمدی‌نژاد" رئیس‌جمهور برای واگذاری 1000 متر زمین به هر خانواده ایرانی برای ساخت خانه و باغ پس از طرح مسکن مهر دومین پیشنهاد جدی و مهمی است که در خصوص حل معضل مسکن در کشور داده می شود.

رئیس جمهوراعلام کرده است که تلاش می کنیم تا پایان سال در ۱۰ یا ۱۵ نقطه کشور طرح جدید مسکن را راه بیندازیم و به هر خانواده زمینی هزار متری برای ساخت خانه و احداث باغ می دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet