شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1390/04/14 12:53:39
سرویس استان ها
غلامرضا مصباحی‌مقدم:

توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، آلودگی پایتخت را کاهش می‌دهد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان این که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین معضلات شهر تهران، مشکل آلودگی است، گفت: نوسازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای کاهش آلودگی کلان شهر تهران است.
توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، آلودگی پایتخت را کاهش می‌دهد نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان این که هم‌اکنون یکی از مهم‌ترین معضلات شهر تهران، مشکل آلودگی است، گفت: نوسازی و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای کاهش آلودگی کلان شهر تهران است. https://cdn.icana.ir/d/019/8427.jpg توسعه,و,نوسازی,ناوگان,حمل,و,نقل,عمومی،,آلودگی,پایتخت,را,کاهش,می‌دهد Icana

"غلامرضا مصباحی‌مقدم" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که یکی از مهم‌ترین معضلات شهر تهران، مشکل آلودگی است، افزود: بیشتر آلودگی‌های شهر تهران از کارخانه‌های مناطق غربی و تردد وسایل نقلیه فرسوده به وجود می‌آید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مسئولان باید برای کاهش آلودگی شهر تهران برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راه حل‌ها برای کاهش سطح آلودگی شهر تهران، انتقال کارخانه‌ها از حاشیه شهر تهران به نقاط دیگر است.

مصباحی‌مقدم توضیح داد: جهت وزش باد در استان تهران بیشتر از سوی غرب به شرق است، از این رو آلودگی‌های کارخانه‌های صنعتی که در حاشیه غرب تهران واقع شده‌اند به مرکز شهر منتقل می‌شود؛ با افزایش جمعیت و گسترش شهر و رشد شهرنشینی، کارخانه‌هایی که زمانی در حاشیه پایتخت ساخته شده‌اند، هم اکنون در محل‌هایی نزدیک به محل سکونت مردم قرار گرفته‌اند.

وی با بیان این که در سطح شهر تهران، خودروهای فرسوده زیادی تردد می‌کنند، افزود: ساخت خودرو‌های با تکنولوژی بالا و کم مصرف از سوی کارخانه‌های خودرو‌ساز و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یکی دیگر از راه‌های کاهش سطح آلودگی شهر تهران به شمار می‌رود.

مصباحی‌مقدم با بیان این که افزایش ظرفیت حمل و نقل مترو شهری یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از افزایش تردد خودرو در سطح شهر تهران است، تإکید کرد: امسال در بودجه 90 حدود دو میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی برای افزایش ظرفیت حمل و نقل مترو اختصاص داده شده است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بنزین خودرو موجب کاهش تردد خودروهای تک سرنشین و به تبع آن کاهش آلودگی می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، تأکید کرد: برطرف کردن و کاهش میزان آلودگی شهر تهران تنها با عزم جدی و برنامه‌ریزی جامع  مسئولان شهری امکان‌پذیر است.

هم‌اکنون بیش از ۳.۵ میلیون خودرو و ۲.۵ میلیون موتورسیکلت و 66 هزار واحد صنعتی در شهر تهران وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet