هدر اصلی
1390/04/14 13:34:43
سرویس فرهنگی
احتمال معرفی محمد عباسی به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان؛

وزیر پیشنهادی ورزش هرکه باشد، باید ابهامات مجلس را برطرف کند

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به احتمال معرفی عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان،به ابهامات و حساسیت‌های مجلس درباره وزرای پیشنهادی دولت اشاره و تأکید کرد: سؤالات و ابهامات مهم و کلیدی درباره وزرای پیشنهادی دولت و سوابق و وابستگی‌های آنها در مجلس وجود دارد که هرکس به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شود باید به این سؤالات پاسخ دهد.
وزیر پیشنهادی ورزش هرکه باشد، باید ابهامات مجلس را برطرف کند رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به احتمال معرفی عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان،به ابهامات و حساسیت‌های مجلس درباره وزرای پیشنهادی دولت اشاره و تأکید کرد: سؤالات و ابهامات مهم و کلیدی درباره وزرای پیشنهادی دولت و سوابق و وابستگی‌های آنها در مجلس وجود دارد که هرکس به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شود باید به این سؤالات پاسخ دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/7668.jpg وزیر,پیشنهادی,ورزش,هرکه,باشد،,باید,ابهامات,مجلس,را,برطرف,کند Icana

"امیدوار رضایی میرقائد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به انتشار اخبار غیررسمی مبنی بر معرفی محمد عباسی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان گفت: مجلس شورای اسلامی اطلاع مستند و رسمی درباره معرفی عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان ندارد اما این احتمال وجود دارد که دولت عباسی را به عنوان وزیر پیشنهادی خود معرفی کند.

نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا بررسی دقیق سوابق تخصصی و اجرایی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ازسوی مجلس را ضروری خواند و تإکید کرد: مجلس شناختی از سابقه تخصصی عباسی در عرصه ورزش ندارد، اما اگر عباسی به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شود مجلس سوابق تخصصی وی را با دقت و حساسیت بررسی خواهد کرد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه مجلس سوابق حمید سجادی، وزیر پیشنهادی قبلی را به طور کامل بررسی کرده بود، گفت: عباسی نیز در صورت معرفی شدن به عنوان وزیر ورزش، باید مانند سجادی درباره برنامه خود برای اداره وزارت ورزش و جوانان مجلس را قانع کند و به سؤالات و مسائل مورد نظر فراکسیون ورزش و کمیسیون‌های تخصصی جواب بدهد.

 

معرفی وزرای غیر متخصص برای وزارتخانه‌ها بی‌سابقه نیست

رضایی با اشاره به سوابق عباسی در حوزه ورزش و جوانان تصریح کرد: معرفی وزرای غیر متخصص و غیرکارشناس برای وزارتخانه‌ها چیز جدیدی نیست و سابقه دارد که افرادی که سابقه کاری مرتبط با یک وزارتخانه را ندارند، به عنوان وزیر پیشنهادی دولت معرفی شوند.

وی افزود: باتوجه به اینکه سابقه معرفی وزرای نامربوط با حوزه کاری یک وزارتخانه وجود دارد، احتمال معرفی وزیر سابق تعاون برای تصدی وزارت ورزش و جوانان نیز دور از انتظار نیست.

 

وزیر پیشنهادی ورزش هرکه باشد، باید ابهامات مجلس را برطرف کند

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به ابهامات و حساسیت‌های مجلس درباره وزرای پیشنهادی دولت تأکید کرد: سؤالات و ابهامات مهم و کلیدی درباره وزرای پیشنهادی دولت و سوابق و وابستگی‌های آنها در مجلس وجود دارد که هرکس به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شود باید به این سؤالات پاسخ دهد.

رضایی تنها راه کسب رأی اعتماد از مجلس برای وزیر پیشنهادی را داشتن برنامه اجرایی، سوابق درخشان و پاسخگویی به ابهامات مجلس و نمایندگان دانست و تصریح کرد: عباسی و یا هر فردی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان معرفی شود باید در رابطه با وابستگی به جریان‌های سیاسی خاص، اعتقاد و التزام به ولایت فقیه، قانون‌مداری و احترام به قوانین، تعامل مثبت و مؤثر با مجلس و نیز سوابق کاری مرتبط خود ابهامات نمایندگان را برطرف سازد.

 

انتصاب سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان، تأخیر در معرفی وزیر را توجیه نمی‌کند

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به تأخیر دولت در معرفی وزیر ورزش و جوانان گفت: دولت وزیر ورزش و جوانان را با 145 روز تإخیر به دولت معرفی کرد و پس از آنکه وزیر پیشنهادی نتوانست رأی اعتماد مجلس را کسب کند، این تأخیر غیرقانونی دولت ادامه پیدا کرد.

وی افزود: دولت باید وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را بعد از رأی نیاوردن سجادی بلافاصله به مجلس معرفی می‌کرد که متأسفانه این اقدام صورت بگرفت و آماز تأخیرات دولت در اجرای قانون باز هم افزایش یافت.

رضایی با اشاره به معرفی محمد عباسی به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان یک هفته بعد از مراسم رأی اعتماد سجادی تأکید کرد: صرف معرفی و انتصاب یک سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان، تأخیر در معرفی وزیر مربوطه را توجیه نمی‌کند و دولت باید به جای سرپرست تعیین کردن، وزیر ورزش را به مجلس معرفی می‌کرد.

 

تأخیر در معرفی وزیر ورزش و جوانان همچنان غیرقانونی و ناموجه  است

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به حضور عباسی در نشست روز گذشته هیئت اجرایی کمیته المپیک به عنوان سرپرست وزارت ورزش اظهار داشت: باوجود اینکه مهلت قانونی برای معرفی وزیر و سرپرستی وزارت ورزش و جوانان سپری شده است، اما باید فردی باشد تا مسائل مربوط به ورزش کشور را تا معرفی وزیر قانونی این وزارتخانه سرپرستی کند.

رضایی تأخیر در معرفی وزیر ورزش و جوانان را همچنان غیرقانونی و ناموجه دانست و تصریح کرد: دولت باید پس از تصویب و تأیید قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان برای این وزارتخانه سرپرست معرفی می‌کرد و در موعد مقرر نیز اقدام به معرفی وزیر قانونی این وزارتخانه می‌نمود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: معرفی سرپرست برای وزارت ورزش و جوانان مشکلات قانونی این وزارتخانه را حل نمی‌کند، هرچند وجود سرپرست تا معرفی و کسب رأی اعتماد وزیر الزامی است، اما عدم معرفی وزیر ورزش و جوانان، همچنان اقدامی غیرقانونی ازسوی دولت محسوب می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet